[]

doktora tezi: çevre hukuku

"bi arkadaşım" birazdan hocasıyla görüşmeye girecek ve uluslararası hukuk/çevre hukuku bağlamında doktora tez konusu tartışacaklar. yaratıcı bi şey bulamadık. önerileriniz var mı?
 
fransanın nükleer atıklarını 3. dünya ülkelerine, özellikle afrika, atması ve bunun sonucu başlayan hastalıklar'ı konuşabilir.

devletlerin uluslararası arena'da çevreyi hiçe sayarak kendi menfaatleri için diğer insanları ölüme mecbur bırakması.
  • kya  (28.06.11 20:12:19) 
bp'nin son dönemde yaptığı çevre felaketine kayıtsız kalınması olabilir,

fosil yakıtların yerine yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı olabilir,

birde klişe olucak ama küresel ısınıyoruz ve amerika kyoto protokülünü desteklemiyor.
  • canseven  (28.06.11 20:38:22 ~ 20:39:16) 
Çevre hukuku biraz farklı bir konu. Teoride kirleten öder prensibi geçerli. Bir fabrika için de bu böyle, bir ülke için de. Ama pratikte uygulamalar böyle olmuyor tabi. Örneğin Amerika'nın yaptığı gibi arka bahçede at, derler ya. Bunun gibi birşeyler olabilir.


  • chuck  (28.06.11 21:27:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.