Çay içince midesi bulanmak

Merhabalar,
Ev dışında bir yerde çay içtiğimde çoğunlukla midem bulanıyor. Böyle ateş basması, mide kasılması, ne bileyim, kalp çarpıntısı...
Hatta hayatımda ilk kez çay içtikten sonra istifra ettim az önce. Gerçi hastayım da, belki etkisi vardır.
Nedir bunun sebebi? Evde niye olmuyor da dışarıda oluyor? Size de oluyor mu?

büyük olasılıkla çaya konulan karbonat nedeniyle. özellikle aç karna içince fena yapıyor.

  • nada  (21.04.08 19:35:18)
hmm psikolojik de olabilir...

  • feelindivine  (21.04.08 19:52:28)
çay benim kan şekerimi düşürür bazen ve mide bulantısıyla baş dönmesi olur. yanında bişiler yiyerek içerim çayı çoğuzaman sırf bu yüzden . belki sizinki de böyle bişeydir

  • lilidance  (21.04.08 20:07:45)
çay zaten mideyi rahatsız ediyor, bi de dışarıda haşlanmış, yarım saat kaynamış bayat çay getiriyorlar. haddinden fazla demli çay kusturur. geçen ben bizzat kustum senin gibi de kafa yordum acep niye diye, ailecek bu cevabı bulduk. bilmem anlamlı geldi mi?

  • falan fesmekan  (21.04.08 22:22:16)
başlık yanlış formatta başlık açmaya örnekmiş bu arada. tabiki sözlük formatında , burayı bilemem.

  • faideli bilgiler  (21.04.08 23:04:29)
aynı şekilde dışarıda bir yerde "şekerli" çay içtiğimde bende de vuku bulan hadise.

  • SoLfej  (22.04.08 05:07:33)
bana oluyor. denildiği gibi karbonat da olabilir, çay demleneli çok olmuş da olabilir. ben de yeni uyandığımda bi sigara yakmak için hemen sallama çay yapıyorum, midemi bulandırıyor. tabii evinizde yaptığınız çaya alıştığınız için dışarda içtiğiniz taze çaya bile mideniz tepki gösteriyor da olabilir. hastalığın da etkisi olmuştur kusmanızda. geçmiş olsun.

p.s.: earl grey candır.
  • infernal majesty  (22.04.08 06:22:50)