roma hakkında birkaç soru

sevgili duyuru sakinleri,

2-3 gün sonra roma'da olacağım. türkiye'ye dönüş uçağım fiumicino'dan kalkıyor. hostelworld.com'a girdiğimde kalacak yer için şehir seçin diyor. romayı dörde bölmüşler; ciampino, castilli romani, ostilli antica, fuimicino

bunlardan hangisinde kalmak mantıklı olur. fuimicino dışındaki bi yerden hostel ayarlasam havaalanına gitmek dert olur mu?
ya da gezip görülecek yerler için en uygunu hangisidir.?

teşekkürler şimdiden

roma'da metro hatti ile her yere gidilebiliyor hemen hemen, bence hostel nerede ucuz ise orada kalin. Sonra 3 gunluk metro ile sinirsiz yolculuk yaparsiniz...

  • yilmazyildirim  (27.06.11 13:29:52)
hocam termini istasyonuna yakin bir yerde kalacaksin. heryere metro ve yuruyerek ulasabilirsin. Sadece vatikana biraz uzak olur. zaten bir cok hostel bu civarda kurulmustur. havaalanina gelince, oraya ulasim biraz tuzlu. taksi 40 euro civari tutar bence gereksiz.leonardo express trenleri var o da 13 veya 14 euro idi ama cok rahat. birde bikac euro kar etmek istersen trastevere den kalkan (terminiden oraya da metro ile ulasabilirsin) metropolitan express var o da 8 euro. 1 euro da metro ulasimina koyarsan 9 euro olmasi lazim. yani terminiden fuimicinoya ulasim derdi cok yok. birde rome pass dedikleri 3 muzeye giris ve indirim saglayan, sinirsiz metro kullanimi olan kart var onu da degerlendirebilirsin.

  • ra s al ghul  (27.06.11 13:30:54)
roma'da merkezde kal bence zaten şehri yürüyerek gezersin vatikan'ın colosseum'un fontana di trevi'nin fln olduğu merkez yani A-B-C diye üç metro hattı var ayrıca da otobüs sistemi gayet iyi metroya binip trene aktarma yaparsan 1Eur + 8Eur'ya havaalanına ulaşmış olursun

  • jimicik  (27.06.11 13:46:33)