aylar önce burda bir soru vardı, ebay-itiraz vs. hakkında

adamın biri ebayden alışveriş yapıyordu, abdden gelen kutunun içinde ise adamın aradığı şey değil, başka bir şey çıkıyordu...
adamımız ebay-paypal-satıcı ile konuşuyor vs. ama parasını geri alamıyordu, en sonunda bankasıyla konuştu ve banka adamın parasını geri verdi.
ben bu arkadaşla konuşmuştum ve bankanın bir matbu formu olduğunu, onu doldurup faksladığını söylemişti bana.. bana da formun örneğini yollamıştı ama ben kaybetmişim... googleda falan da aradım formu ama bulamadım.
şimdi ben bu formu nasıl bulabilirim, yazdığım soruyu ya da yazarını hatırlayan var mı? bir yakınım için gerekiyor ve durum biraz acil..
formu bulamazsak normal bir dilekçeyle şansımızı deneyeceğiz ama formla bile 15-20 gün sürüyordu bu işler, formsuz 1 ayı geçer muhtemelen...

Muhtemelen "harcama itirazı" (chargeback) formundan bahsediyorsunuz. Kredi kartının ait olduğu banka ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. "harcama itirazında bulunmak istiyorum" derseniz yardımcı olurlar.

  • konor  (26.06.11 17:03:28)