USB aygıt hatası, biraz acil gibi

usb çoğaltıcı aparattan var.
one of the usb devices attached to this computer has malfunctioned and windows does not recognize it. hatasını verdi, kablosunu değiştirdim. düzeldi gibi falan ama yine aynı hatayı vermeye başladı. bütün portlarını kullanıyorum (4 tane). telefon şarjı, gamepad, mouse ve laptopun altına konulan soğutucu var. acaba kablo dandik olduğu için o yüklenmeyi kaldırmıyor mu? altın uçlu kablo alsam çözülür mü? birazdan dışarı çıkacağım, çıkmışken alabilirsem güzel olacak. o yüzden acil dedim.

soğutucu usb'nin verebileceği maksimum gücü çekiyor olabilir, usb çoğaltıcı da tek bir porta bağlı olduğu için bütün cihazlar bağlı olduğunda hatayla karşılaşman normal.

şöyle bir şeyin işini görmesi lazım :

www.hepsiburada.com
  • kimlanbu  (25.06.11 18:24:42)
En azından şu durumda, altın uçlu kabloyla falan halledilebilecek bir durum değil. doğru mudur?

  • xenophobe  (25.06.11 18:27:36)
Altin uclu kablo bi ise yaramaz. Harici adaptoru olan hublardan al. Ya da sogutucuyu baska bi porta tek basina tak.

  • arnatuile  (25.06.11 18:32:40)
Ya söylemeyi unutmuşum aslında, zaten bu da harici adaptörlü. o zaman sorun kablodan değil, cihazın kendisinden doğru mudur? işte soğutucuyu başka porta takamıyorum. laptopta 2 port vardı biri kırıldı içten, tek port var.

  • xenophobe  (25.06.11 18:34:13)
Hub dandik olabilir o zaman. Telefon sarji da tam kapasite akim ceker. Ya sogutuc ya da onu. İkisinden birini iptal edip bi daha denesene bi.

  • arnatuile  (25.06.11 18:37:09)
Tamam o zaman, çalışırsa mouse +1 tanesini kullanacağım mecbur şimdilik. kimlanbu'nun verdiği de sağlam bir şeye benziyor, onu alayım bari para olduğunda.

  • xenophobe  (25.06.11 18:40:52)