[]

facebookun fotoları reklam şirketleri ile paylaşması

bugün böyle bi mail aldım. facebook, profilimizdeki fotoğflarımızı reklam şirketleriyle paylaşacakmış. bunu engellemek için şu şu ayarları yapın falan yazıyor. ne derece doğrudur?

facebooka ayda yılda bir girerim, oyüzden burada facebookla ilgili çıkan soruları okumam bile. bu konu daha önce tartışıldıysa burda, kusura bakmayın.

(facebookla ilgili bi soru sordum ya, daha ne diyim kendime)

 
doğru ama reklam şirketleri ile paylaşmıyor aslında. sağ tarafta reklamlar çıkıyor ya. orda kullanıyor. nescafe reklamı çıkıyor halanne likes this. yazıyor altında eğer nescafeyi beğendiysen. değiştirmek için de account settingse gir. en sağdaki facebook reklamlarına tıkla. orda iki yer var ayar değiştirilen ordan hiçkimseyi seç.


  • ayiadam  (24.06.11 10:30:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.