ah bu kediler,

pek sevgili kedisever duyurucular,

p.tesi akşamı 1,5 aylık bir iran kedisi ile yaşamaya başladık. İlk kedi deneyimimiz olduğundan panik içerisindeyiz zira garibim geldiği günden beri kakasını yapmadı.

royal canin'in bebek kedi mamasını yiyor (gayet iştahla) suyunu da içiyor ama... karnına masaj yaptık, poposunu ılık sulu pamukla ovduk.. başka napabiliriz, veterinere götürsek mi yarın?

zeytinyağlı pamuklu kulak çöpünü sürün deneyin bir de.

  • velvet revolution  (22.06.11 21:43:10)
kabız olmuş olabilir, zeytinyağı içirin biraz.
fazla veririz diye korkmayın, çünkü fazlasının zararı yoktur.
ama boca etmeyin tabii.
yani bir çay kaşığıyla, tatlı kaşığı arası gibi bir ölçü verebilirsiniz.
sabaha kadar yapmazsa sabah yine verin.
eğer yarın da yapmazsa, gün içinde götürün bir veterinere, lavman yaparlar olmazsa.
ama sanmıyorum yapmayacağını.
  • blatta hiberna  (22.06.11 21:49:40 ~ 21:50:18)
bi damlacık zeytinyağı içirin açılır.

  • kediebesi  (22.06.11 21:50:22)
fazla yemedikleri için bize etmiyor gibi geliyor. zaten enerjikler. ki en aktif büyüme çağları. mamalarımız da kaliteli ve vitaminli oldukları için pek artık oluşmuyor. benim kedimin misal 1. aydan beri haftada 2 kez eder. deli gibi yakıyor. hiç de sorun çıkmadı. ederken bakıyorum. hiç zorlanması yok. yağ gibi çıkıyor. ama zeytinyağını 2 gündeneyin. olmadı normal yağ da iş görür. ama meraklanmaya gerek yok. yapacağınızı yapmışsınız.

  • nezareten taharet  (22.06.11 23:13:31)