telefon dolandırıcıları hakkında endişeler...

telefondan kendini polis olarak tanıtıp bankaya çağıran dolandırıcılardan birine maruz kaldım. neyse ki dolandırılmadan telefonu suratına kapattım ancak işyerimi ve adımı soyadımı biliyorlar. (tc kimlik numaram yok ellerinde). 155'e bildirdik ve savcılığa suç duyurusunda bulunduk. aslında benim endişem bu adamlar bana zarar verecek bir eylemde bulunur mu? bu tarz olaylar başına gelen varsa kendi tecrübelerine ihtiyacım var. teşekkürler.

bu adamların uzun detaylı dolandırıcılıklarla işleri olmaz. tarzları anlık şaşırtmaca ile vurkaç taktiği.

onlar sizi aradıklarında eğer başarılı olabilselerdi kontur veya bişeyler koparacaklardı. düşününki günde kaç kişiyi arıyo dolandırmayı deniyolardır. ve bu insanların çok büyük bir kısmı bu numarayı yemiyor. telaşa gerek yok.
  • orpheus  (22.06.11 00:35:42 ~ 00:36:27)
adamlar seni niçin bankaya çağırsın ki? senin bankaya gitmenle onlar bir şey kazanmaz. sana ulaşmak isteyen birisi senin numaranı bulup seninle görüşmek istemiş olabilir. gerçi kötü niyetli bir kişi işyerine gelir kapıya dayanır. ben korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum.

  • karlmarx  (22.06.11 00:37:28)
@karlmarx internet bankacılığı şifrelerimin çalındığını iddia ettiler. banka şubesine gelip bunu polis nezaretinde düzeltmem gerektiğini söylediler. bunu tam yutturamayınca nüfus kağıdınızın fotokopisini ele geçirmişler sizin adınıza kart çıkartıyorlar falan dedi. üst üste böyle kıvırınca bi de dövecek gibi konuşunca ben de yüzüne kapadım.

  • cari kacik  (22.06.11 00:40:25 ~ 00:40:41)
zeki kurbanlardan korkarlar.
endişe etmeyiniz.
onlar cahil ve halen insanlığa olan saf inancını yitirmemiş avlar peşindeler.
kullandıkları telefonlardan bir şey çıkmıyor çoğu çalıntı hat.
polis de bir şey yapamıyor.
hayli detaylı bir takip gerekli sanırım.
  • 9kuyruklukedi  (22.06.11 00:53:18)