dsl üzerinden bilgi almak

sözlüğü kasıp kavuran bu yazar bilgilerinin verilmesi konusunda bilgilerin sözlük kanalıyla değil, adsl ile alındığını okudum. yani bu durum şu mu oluyor?

ttnet, tib artık her ne ise o adsl bilgilerimize bakıp nerede ne yazdığımızı tespit edebiliyor mu? bu mudur?

sözlüğün yasal merciye verebileceği bilgiler, yazdığın yazılar, kayıt olurken verdiğin isim soyad şehir cinsiyet vs bilgileri ve en önemlisi siteye giriş yaptığın IP adresleri.

Savcılık da IP bilgilerini ilgili merciye iletip artık TİB mi telekom mu bilemem, ip den kimlik bilgilerine ulaşıyor ve tadaa kapında
  • bonjurkes  (21.06.11 23:02:39)
"Yalnız başlıktaki dezenformasyonu düzeltmek lazım. Memurlara sorduğum ve net cevap aldığım üzere Ekşisözlük'ten herhangi bir bilgi talepleri olmamıştır. Adsl kaydı üzerinden gelmektedirler. Eldeki diğer bilgiler; toplam yaklaşık 50 yazar için ifade almaktadırlar. 14'er bundle'lar halinde yazarları ekiplere arasında paylaştırmışlar. Şikayetçi anladığım kadarı ile Adnan Oktar. Suçlama halkın manevi değerlerini rencide etmek gibi bir madde." denmiş. bunu kastediyorum.

  • atomicbomb  (21.06.11 23:09:45)
adsl kaydı dediği olay adsl de o ipnin kullandığı hesaba ait adsl sahibinin bilgilerinin kullanıldığı. yani neti ben kullanırım, ekşi hesabım benim adımadır ama hat babamın üstüne kayıtlıdır, bu durumda pederi paketlerler şeklinde olur.

Onun dışında bilmem kaç milyon adsl abonesi arasından ekşiye girenleri filtreleyip sonra da bu entryi girenlerin iplerini bulmak neredeyse imkansız. Ekşi ip bilgisi vermeden bulamazlar kişileri
  • bonjurkes  (21.06.11 23:18:45)