[]

banka isleri

merhabalar,
son bir kac aydir kredi kartimin asgari odeme tutarini yatiriyordum. bu ay yaklasik 300 tl tutan asg. odemenin sadece 270 tl sini odeyebildim ve 30 tl borcum kaldi. buna ragmen karti kullanmaya devam edebilir miyim yoksa, kapatirlar mi?
simdiden tesekkurler
edit: her ihtimali karsi odedim!:) herkese tesekkurler.

 
@boilteau fark ettim zaten! borcu tam oderken limit arttirmiyolardi. son 3 aydir falan asgariyi oduyorum adamlar limiti arttirmislar bi de. sonum fenaa!!!


  • euteamo  (20.06.11 21:00:48) 
dostum en kısa zamanda en kötü o 30 tl yide kapat. kredi kartını kaptmalarından daha önemli bir sorundan başın ağrıyabilir. bir süre daha ödemezsen bu siciline işlenecek ve silinmesi yaklaşık 5 sene sürecek, bu süre zarfında başvurduğun kredi kartı veya kredilerde hep başın ağrır, ya alamazsın yada yüksek faizle verilir krediler falan, ne yap et en kötü 30 tl yi kapat sen. (bir bankacı tavsiyesi)


  • tombalabala  (20.06.11 21:04:05) 
sorunun cevabı değil ama, limitimi yükseltmişler demişsin, bankaya limit arttırımı için yazılı başvuruda bulunmadan banka limitini kafasına göre yükseltemez. borçlarını hiç ödemessin ileride talebim olmadan benim limitimi yükseltmiş diyerek isteğin dışında arttırılmış limiti ödemeyip üstüne yatabilirisin. tabi bunun için yıllarca süren bir hukuk mücadelesi vermen gerekir :)


  • karlmarx  (20.06.11 21:20:56) 
kapatırlar.


  • cunku kardes degiliz  (20.06.11 21:55:21) 
kredi kartı size göre bir ürün değil bence, bir yolunu bulup iptal edin komple.


  • nihilanth  (20.06.11 22:17:32) 
@karlmarx,
seninki pembe dizi olmuş biraz, banka istedikten sonra sen imza atmasan bile donunda dahil olmak üzere herşeyini alır:)

  • tombalabala  (20.06.11 22:44:26) 
bankalar talep almadan limit yükseltebiliyorlar.

borcunu geciktiren bilumum faiz tahakkuk ettirdikleri müşteriler, bankaların iyi müşterisidir. ödeyemecek duruma düşmesin yeter ki, sürekli ertelesin eksik ödesin faiz giydirsinler.
  • tedirginlik hucresi  (21.06.11 02:53:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.