Yapı kredi vadesiz hesabım var

aktif şekilde kullanmıyorum bu hesabımı. Para biriktirme mevzuları olmuştu ve maaşımdan kestiğim bir miktar parayı bu hesaba yatırmaya ve orada biriktirmeye karar vermiştim.

tinyurl.com

Resimde de görüldüğü gibi önce 600 tl, sonra 1000 tl ve sonra da 500 tl yi atm den bu hesaba yatırdım.

Toplamda yatırdığım para 600+1000+500=2100 tl olması gerekirken aralara, yok stopaj kesintisi yok bilmem ne bişeyler girmiş.
Sonuç olarak hesabımda 1926 tl falan var.

Bir yerlere mi kesiliyor haberim olmadan yoksa ileride getirisi olacak bir durum mu?

Ne yapayım ?

nerdeyse bütün bankalar(eğer maaş hesabın olduğunu veya öğrenci olduğunu belgelemediysen)yıllık hesap işletim ücreti adı altında hesabından haraç keser. bunu yıl içerisinde ikiye bölenler de var bölmeden yıllık alanlarda. yani banka senden haraç kesiyo üstelik bunu kanunen yapıyo amk. bu yavşak bankaların hesap kullanım/işletim ücreti kalkacak gibi geyikler dönüyo ama sadece geyik bi sikim olduğu yok. bir kaç dilekçe doldurarak paranı geri talep edebilirsin ama ben denedim bi sikim olmadı. hesap açtırırken "benden haraç kesmenizi onaylıyorum" tadında bir maddeyide imzalıyosun. gende bir avukata sor, beni garanti sikmişti...

  • oyuncak bulut  (18.06.11 20:26:40 ~ 20:28:57)
geçmiş olsun hocam.
bu bankalar, bu vicdansız, bu insafsız, bu hayasız, bu gözü doymaz, bu namussuz, bu üç kağıtçı, bu kanuni soyguncular bunu hep yapar.

sakın ha önlerinden geçme. yakaladıkları yerde siker atarlar.
hiç acımazlar.
beni mütemadiyen sikiyorlar, ordan biliyorum.
bizde mecbur oldugumuz icin siktiriyoruz kendimizi.

ama lafım odur ki, avrupa'daki gibi kanunlarla sıradan müşteriyi korumayan honolulu cumhuriyeti hükümeti'nin bütün üyelerini, sülalerini, düz ovada azgın eşşekler kovalasın ve yakalasın insallah...

tekrardan geçmiş olsun.
  • transcoder  (18.06.11 21:01:57 ~ 21:02:13)
@transcoder ne yapayım peki ? hesabımı kapattırayım mı ? kullanmayayım mı ? hesabımdan çekilen o mebleğı geri alma şansım var mı ?

  • Carlito Brigante  (18.06.11 21:23:23)
hesap özetine bakılırsa hsp işletim ücreti deil. bir çeşit otamatik fon hesabı bu. eskiden repo derlerdi gecelik getiri sağlar fonlar belli tutarlarda alınır paranın bir kısmı blokeli gözükür kafa karıştırır. fon olayını iptal ettirin gitsin

  • mirkanov  (18.06.11 21:55:59)
@boilteau linkte daha yüksek çözünürlük olan mevcut.

Ben o hesaba sadece para yatırdım para falan çekmedim ki. Ne yapayım sence? parayı alayım mı ordan yoksa kalsın mı?

Not : Şuan için paraya ihtiyacım yok uzun bir süre kalacağını harcanmayacağını ümit ediyorum.
  • Carlito Brigante  (18.06.11 23:04:24)
varlıklarım kısmında şöyle bişey yazıyor mesela

tinyurl.com
  • Carlito Brigante  (18.06.11 23:22:02)
peki bu fon aylık mı olur nasıldır?

yani fonun bozulması gibi bişey söz konusumudur?
  • Carlito Brigante  (18.06.11 23:42:48)