flash animasyonlarda kasi$

oncelikle merhabalar efendim;

bebde emektar bir asus a2h laptop var. sorunum $u:

onceden olmayan bir sekilde,
diyelim ki firefox ta ya da herhangi bir browserda youtube e girip video izlemek istiyorum ya da herhangi bir flash oyununu oynamak istiyorum. ilk 2 dakika falan normal gosteriyor, sonra olumune kasiyor, 2 fps ye kadar dusuyor her$ey. bilgisayarin kendi hizi dahil.

256 mb ramim vardi, ekran kartindan paylasimli oldugu icin bir de 512 taktim. bu olaydan sonra olmus olma ihtimali var midir? virus mirus de yok yani en azindan benim tarattigim kadariyla.. bir yardimci olursaniz cok mesut olacagim.

not: bilindigi uzre asus a2 serisi laptoplarda firmware den kaynaklanan bir update sonucu ya da direk uretimden kaynaklanan fan arizasi bulunmakta. yani genelde bilgisayar acik oldugu surece fan calisiyor.

bunun olayla ilgili bi bagintisi olabilir diye yazdim ama ayni zamanda bir cozumu olan varsa harika olur, dadindan yinmez. simdiden tesekkurler.

bu arada oyle feci yavasladiktan bir 2 dakka sonra da hersey tekrar normale donuyor. ama eskiden olmuyordu boyle birsey. islemci eskimesi diye birsey mi soz konusu acaba? tamamen salladim ama.. bu arada p4 2.8 var uzerinde

flash, i$lemciyi zorlar. yuksek ihtimalle i$lemci bir noktadan sonra tikaniyor, yetersiz geliyor.

  • sourlemonade  (16.04.08 22:33:07)
youtube videolari bile yavasliyorsa, kesinlike islemciden degildir-hele hele p4 ise hic degildir- derim ben. hem flash, CPU dan once ram in veya sanal bellegin icine eder. muhtemelen kurdugunuz programlardan kaynaklaniyordur. firefox eklentileri vs. farkli browserlarda yine takilmalar oluyor mu?

  • egotm  (17.04.08 00:34:55)
evet dedigim gibi her browserda oluyor. format attim ama yine de boyle. hala boyle. uyuz bilgisayar. satiyorum 1000 ytl ye alan alsin.

  • safepassage  (17.04.08 00:55:53)