gta 4 sorunu

yahu neden kasar ki şimdi? donuk donuk ilerliyor oyun, daha başlamadan soğudum, halbuki laptop o kadar da kötü değil; 4 gb ram, 1 gb nvidia gforce, i5-460m, yüzlerce GB hafıza var iken, niye kassın?

directx'in güncel olduğundan emin olun. laptoplara grafik kartları açısından çok güvenmeyin malum çoğu paylaşımlı ekran kartı kullanıyor.

  • dokunmatik ekran  (18.06.11 04:28:15)
bir de ekran kartınızın sürücüsünün güncel olduğunu da kontrol edin. bazen o da sorun çıkartabiliyor.

  • insan opusen hayvandir  (18.06.11 04:34:15)
ekran kartı paylaşımlıdır.
laptopta oyun mu oynanır allasen

  • desdinova  (18.06.11 04:51:35)
laptop olmasından kaynaklı kesin

  • wanxpy  (18.06.11 07:23:54)
tamamen ekran kartıyla alakalı bir durumdur.hiçbir güncelleme fayda getirmeyecektir.4gb raminiz olması yada 24 gb ram iniz olması birşey ifade etmez.zira gb larca hafızanız olmasıda işe yaramaz.tamamen ekran kartınız ın modeliyle alakalıdır.i5 iyi bir işlemcidir ancak onu destekleyecek doğru bir ekran kartı yoksa bir anlam ifade etmez.1gb nvidia demişsiniz ekran kartının 1 değil 11 gb hafızası olmasıda bir şey ifade etmez.önemli olan üzerindeki gpu dur.

ekran kartnın tam modelini söylerseniz daha açıklayıcı olcaktır.
  • othervoices  (18.06.11 09:21:57)
yalnız şöyle bir durum var,ben elimdeki laptopla bu oyunu çok kıyak oynuyordum ama 2 haftadır bende de takılıyor oyun.makina da bu:
www.notebookcheck.net

  • nekodunlangafana  (18.06.11 10:23:09 ~ 10:29:27)
aslında suç tamamen ekran kartında değil, gta 4 epey sorunlu bir oyun. ilk çıktığında sürekli kasılmalar yaratıyordu. sırf takılmalar yüzünden oyunu 10dk oynayıp kaldırmışımdır. ilk çıktığı zamanlar böyleydi, geçen haftalarda yükleyip oyun güncellemelerini yaptığımda ilk versiyona kıyasla epey hızlandığını farkettim. gerçi her ne kadar hızlansa da yine kasılmalar var. ekran kartım da kötü sayılmaz, yani zamanında iyiydi şimdiki durumunu bilmiyorum; ati 4870

sen oyunun güncellemelerini kurup gölgeleri kapat, o zaman epey hızlanması lazım.
  • jr  (18.06.11 10:45:44)
Bilgisayar isiniyor mu?

  • xenophobe  (18.06.11 12:28:20)
ekran kartının rami çok birşey ifade etmez bu arada, aldatıcı olmasın

  • reeper redeemer  (18.06.11 13:02:20)
benim elimdeki dizüstü bilgisayarında güya 1.3 gb ekran kartı var, ama fifa 2000 bile takılıyor :)

  • artikbenimdebirvolvomvar  (18.06.11 18:04:44)
@xenophobe

hayır ısınmıyor.. sanırım herkesin de yazdığı gibi ekran kartıyla ilgili bir sorun.. bir de güncelleştirmeleri deneyeceğim bi bakalım.. olmadı kaldırıcaz :/

@othervoices

nvidia gforce gt540m
  • nuribilgeceylan  (18.06.11 19:41:52 ~ 20:14:59)