koltuk altı için öneriler??

sevgili hijyenikler. yaz geldi ter sorunları daha bi artmaya başladı. koltuk altı için rexona extrem'in deodorantını kullanıyordum. artık deodorant kullanmak istemiyorum. roll on ve sticklerin pek faydası olduğu da yok. sorular şunlar:

- depitak vb ürünlerin kremlerini kullanıp memnun olan var mı? sanırım bir hafta ter kokusuna engel oluyormuş.
- bu ürünlerin yan etkisi var mıdır, sağlıklı mıdır?
- kullanıp önerdiğiniz başka şeyler var mıdır?
everybody danke ;)

deotak var her duştan sonra sürerim, renksiz kokusuz bir krem. çok etkili ter kokusunu bildiğin sıfırlıyor. tavsiye ederim, içinde alüminyum olduğu yazıyor ambalajda, ciltten emilir mi hiç bilmiyorum. iki yıldır kullanıyorum. reklamlar bitti :)

  • karlmarx  (18.06.11 00:25:00)
"kristal" dediği bir şey (taş?) kullanıp çok memnun olduğunu söyleyen bir arkadaşım vardı.

aktara sorulabilir sanırım.

edit:

www.eskisehirburada.com
  • magara adami  (18.06.11 00:25:59 ~ 00:33:35)
şahsen stick değil, ama roll-on kullanıyorum. genelde nivea.
ama pudrasız olanlardan. çünkü pudra derinin nefes almasını önler.

bu ter kokusunu önleme ürünlerini kullanmadım.
sanırım içerikleri farklı farklıdır. bence derinin nefes almasını en az engelleyeni seçmelisin.

çünkü terlemek gerekli biliyorsun. ve terlememek de son derece sağlıksız.
bu arada daha dün gece dr. oz, programında (ki nedense kendisine antipatim vardır gerçi), ter kokmamak için koltuk altınızı sürekli tıraş edin önerisinde bulundu. çünkü kokuya neden olan bakteriler kıllarda daha çok barınıyor. gerçi yaz geldi zaten, ama ek bilgi olsun :p
  • blatta hiberna  (18.06.11 00:27:56)
@mağra insanı
bilimsel çözmeyi tercih ederim. zaten bi kişiye uyan bişey d,ğerine uymayabilir.

@blatta hiberna
nivea bende hiç işe yaramıyor. sürekli traşlıyım. metobolizmam nasıl çelışıyorsa pudrasız herhangi bişeyin fayda verdiği yok :/
  • ilkinci  (18.06.11 00:33:49)
niveanın yeni black&white serisi şimdiye kadarkilerin en iyisi bence

  • psikoceo34  (18.06.11 00:39:54)
deotak kullanıp da memnun olmayan görmedim. şiddetle tavsiye ederim.

  • alcapon  (18.06.11 00:40:07)
o kristal dedikleri şey şapa benziyor.. bilimsel olark çözmek istiyorsan. ilk önce yediklerine dikkat et. baharatlı, soğanlı çok et yeme. parfümle falan olmaz antibakteriyel bir şeyler sür koltuk altına hiç olmadı botoks yaptır.

  • mr fusion  (18.06.11 01:34:44)
bilmiyorum bulabilme şansınız var mı ama ralph lauren polo blue' nun deodarantını kullanmanızı öneririm. fiyat olarak pahalı fakat gerçekten terlemeye ve kokuya karşı oldukça işe yarıyor öyle dandik nivea lar falan gibi değil. ürün bu :
www.amazon.com free shoplarda bulabilirsin sanırım.

  • slap  (18.06.11 02:32:38)
roll-on'larla geçmesi tam bir hikaye bana göre. kursept diye bir krem var, eczanelerde satılıyor. her banyodan sonra (2 günde 1) sürüyorum, koku moku yok. doktora sordum, herhangi bir zararı da yok dedi.

  • letheavendangered  (18.06.11 02:46:06)