1500 liraya kadar bilgisayar aramaktayım, yardım :)

bilgisayar desktop olacak. fiyat/performans açısından bana parça listesi çıkarabilir misiniz? daha çok teknosa, bimeks gibi hazır pc lerden almayı planlıyoruz (kredi kartına taksit yapılabildiği için).

babalar gününe özel indirimli vs. rastladığınız kampanyalı bilgisayar var ise lütfen link veriniz...

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler :)

tam olarak ne amaçla kullanıcaksın?

  • reproach  (17.06.11 18:20:00)
kredi kartina taksitten yararlanmak icin illa hazir pc almaniza gerek yok. digerlerine de taksit yapiliyor (parca bazli).

ayrica teknosa ve bimeks'ten uzak durun. kotunun iyisi vatan ve gold'a meyledin.
  • entrapmen  (17.06.11 19:06:53)
@reproach kardeşim oyun delisidir, iki yıl güncel oyunlar oynatabilsin yeterli...

@entrapmen parça bazlı degilde tek seferde 12 taksit yapıp işin içinden çıkmak istiyorum. sağol
  • seni sevenleri bir kere uzdun  (17.06.11 19:24:33)
asa
1 x Aerocool VS-4 550W Oyuncu Kasası 140,80 TL
İşlemci
1 x AMD Athlon II X3 450 AM3 1.5MB 3.2GHz Üç Çekirdekli İşlemci 129,65 TL
Anakart
1 x Asus M4A78LT-M LE AMD 760G AM3 DDR3 Micro ATX Anakart 97,34 TL
Bellek
1 x Crucial Ballistix 4GB DDR3 1600MHz Bellek 83,94 TL
Ekran Kartı
1 x Asus nVIDIA Fermi GTX560 Ti DirectCU II 1GB DDR5 256 Bit Pci Ekspres Ekran Kartı 515,20 TL
HDD
1 x SAMSUNG 1,5 TB 5400 RPM 32 MB Ön Bellek 3,5" SATA II DISK (HD154UI) 123,55 TL
Optik Sürücü
1 x ASUS DRW-24B3ST SATA DVD-RW Optik Sürücü (Kutulu) 56,00 TL
Klave+Fare
1 x Logitech MK250 Q Kablosuz Klavye Fare Set (Siyah) 43,60 TL
Monitör
1 x Acer G225HQVB 5ms 21,5'' Full HD Wide Screen Lcd Monitör 231,65 TL

1667 tl..kdv içinde

12 taksit
  • othervoices  (17.06.11 21:02:30 ~ 21:03:09)
ekran kartı bayağı tutmuş. biraz daha düşüklere yönelmek lazım. teşekkürler bu arada

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (17.06.11 21:43:14)
hata yapmış olursunuz

  • othervoices  (17.06.11 21:58:50)
gtx 560'a gerek yok bence de. fiyat/performans olarak yanlis tercih olur. gts 250 gibi nispeten uygun seylere yonelebilirsiniz.

  • entrapmen  (18.06.11 01:11:39)
yarı fiyatına vericem diye.2 sene önce üretimden kalkmış.ve 5 de 1 performans değerine karşılık gelen kartı seçmek ne kadar anlamlı onu merak ediyorum.gts 250 felaket bir tercih olur.

www.anandtech.com
benchmark bulmaya çalıştım karşılaştırma için ama..ancak gts 450 bulabildim.gts 250 kaale bile alınmayan bir kart neden buna para verilsin anlamadım..
  • othervoices  (18.06.11 09:12:21)
illa her oyunu full hd olarak açması gerekmez. gts 250 hiç iş görmez mi?

şuan için düşünülen i.imgur.com budur.

eksiklerini söyleyebilir misiniz? öncedende belirttiğim gibi üst limit 1500tl...
  • seni sevenleri bir kere uzdun  (18.06.11 18:35:37)
verdiğiniz resimdeki örenkten açıklayayım..

phenom x6 seçmişsiniz ..harika bir işlemci tebrik ederim..ama bu işlemciyi nerde kullancaksınız.kullanabilceğiniz bi yer yok..yanına gts 250 yi alıp işlemciye küfretmiş olursunuz...ha gidip ben gtx 580 alacam derseniz susarım..

anakart microatx yetersiz başka bir sürüm deneyin..760 chipset iyi ama daha iyi tercihler var..

illa gts 250 alcam derseniz kaça alcaksınız derim linkte 121 dolar diyor..bence bu bir eşşek şakası ..121 dolar a gts 250 kim satar allah aşkına..o kart üretimden kalktı muhtemelen bir stok fazlasını kaktırıyorlar..ha ben gts 250 yi 70 kaaada buldum derseniz..tamam derim..çünkü piyasası o dur..gts 250 nin. ikinci elde çünkü artık 2.el bir gpu dur..

boost kasa yı alırsanız ..bir aya kalmaz elektrik sorunu nedeniyle makinayı çöpe atabilrsiniz..

inca 500watt..demişsiniz..iyide kasanın üzerinde zaten var psu..ha bu 500 watt diyorsunuz..o zaman o kasyı niye seçtiniz...

saygılar
  • othervoices  (18.06.11 20:06:14)
bu arada verdiğiniz link 1415 tl benim verdiğim liste...1666 tl..ama arada en az 3 kat performans farkı var..

  • othervoices  (18.06.11 20:08:30 ~ 20:09:03)
bilgiler için çok teşekkür ederim... bu işlerden pek anlamıyorum işte... işlemci benimde hoşuma gitti internette araştırdım biraz. ekran kartı olayı canımı sıktı. bir de diğer dedikleriniz... resimdeki site üzerinden yine o fiyat civarı optimum bir bilgisayar toplarsanız çok sevinirim...

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (18.06.11 20:14:50)
sanal marketimde...yeteri seçenek yok..olanların fiyatları pahalı..ekran kartı ve kasa da...yetersiz seçenek var..

  • othervoices  (18.06.11 21:25:56)
x6 alacak paraniz olursa ekran kartina yuklenebilirsiniz x3 450 alarak. ben kendim ayni islemciyi kullaniyorum ve cok memnunum. performans testlerinde de zaten asmis bir islemcidir.

@othervoices: hocam sen diyorsun ki gts250 uretimden kalkti. yapma etme. hala uretiliyor bu kart. o kadar asagilama ekran kartimi =) tamam bi gtx560 degil ama o kadar ucuga gitmeye gerek oldugunu dusunmuyorum ve pahali olduguna da eminim. sundan cok degil 3 ay sonra o fiyatin cok altina inecek o kart.
  • entrapmen  (20.06.11 11:11:44)
gts 250 üretimden kalkmış bir karttır hatta tüm gts serisi..piyasada bulduklarınız tamamen stok fazlası ürünlerdir.zira nvidia bu yonga setini üretim bandından kaldırmıştır..gf 440 adlı yonga seti ve bunun daha yukarısı olanlar üretim bandında varlığını sürdürmektedirler..

tüm bunlarla beraber piyasada bir şekilde varlığını devam ettiren gts serisi kartlar inanması zor fiyatlara satılmaktadır 121 dolar ve benzeri rakamlar konuyu açan arkadaşın da bahsettiği gibi etrafta vardır.bu komik derecede fahiş bir rakamdır.

gtx 560 ise tabiki her teknolojik üründe olduğu gibi üst segmenti ortaya çıkınca alt fiyat kategorsine gerilicektir.bu sadece ekran kartı için değil herşe için geçerlidir..her ürünün bir dönemi ve varlık zamanı vardır.popülerliğini yitirince fiyatar iner bu gayet doğaldır.
  • othervoices  (20.06.11 15:35:21)
gts450 icin en uygun fiyat nedir peki :)

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (20.06.11 16:16:31)
ölü bir yatırıma ne kadar verilirse o kadar..yani sıfır

  • othervoices  (20.06.11 18:10:46)
@othervoice seni de anlıyorum ama bütçe meselesi dostum.

herkese teşekkürler bilgisayarı aldım, yarın teslim edilecek. amd 1055t x6 işlemci, samsung 1tb hdd, anakartı tam bilmiyorum asustu orta ayar birşey, 4gb ram, palit gts450 ekran kartı, gigabyte 420watt kasa, microsoft kablosuz klavye mouse seti, creative a120 2+1 ses sistemi birde 21,5inch AOC marka led full hd monitör. eklemediğim kalmadı sanırım.

trabzon'da toptancıdan aldım hersey dahil tam 1500 liraya geldi ve peşin fiyatına 12 taksit yaptık.

bir maceranın daha sonuna geldik, teşekkürler ekşi duyuru! :)
  • seni sevenleri bir kere uzdun  (20.06.11 18:22:28)