Kovusturmaya Yer Olmadigina Dair Karar

Simdi elime 2-3 hafta once savciliktan bir yazi geldi, diyor ki;

TC Ankara Cumhuriyet bassavciligi:

Davaci: K.H.
Müştekiler:
1)Theli
2)Kumpurella

Şüpheliler: 1)Ahmet xx 2)Suleyman xx 3)Orhan xx 4)Emre xx.....

Suc: Hirsizlik ve hirsizlik mali bilerek satin almak.
Suc tarihi: 17-6-2006

Sorusturma evraki incelendi:
Yukarida huviyeti yazili suphelilerin olay tarihinde mustekilerin siemens c60 marka ve nokia 6600 marka cep telefonlari caldiklarina ve hirsizlik malini bilerek alip kullandiklarina dair kamu davasinin acilmasini gerektirecek sekilde yeterli delil elde edilemediginden,
Supheliler hakkinda müsnet suctan KOVUSTURMAYA YER OLMADIGINA, Adliemanetin 2008/1787 sirasinda kayitli Nokia 6600 marka cep telefonunun musteki Theli'ye teslim edilmesi icin Emanet memurluguna muzekkere yazilmasina, verilen kararin CMK 173 maddesi geregince 15gun icerisinde Sincan Agir Ceza Mahkemesi Baskanliginda itirazi kabil olmak uzere mustekilere tebligine, supheliler Kuddusi xx ve Suleyman xx'in evvelce ifadeleri alindigindan verilen kararin suphelilere tebligine karar verildi. 06/3/2008
Cumhuriyet bassavcisi-imza

bunun turkcesi ne? gidip alcammi nokia yi? ankarada degilim istanbuldayim, yollarlarmi?

hukukçu değilim ama, cep telefonunu gidip alman için emanetçiye yazı yollayacaklar: theli gelip telefonunu alabilir diye.
cep telefonun ankarada mı bulundu? ankarada mı çalındı? orasını anlamadım tam olarak.

  • insanimsi  (15.04.08 16:50:37)
"telefonunuzu bulduk ama telefonu satın alan adamların hırsızlık malı bilerek satın aldığına dair delil elde edemediğimiz için satın alan adamlar (şüpheliler) hakkında işlem yapmaktan vazgeçtik. telefonunuzu adli emanetten alabilmeniz için de yazı yazdık. gelip alabilirsiniz" diyor mealen.

muhtemelen yollamazlar. hatta başkası bile gidip alamaz. ancak vekaleti varsa alabilir.
  • kibritsuyu  (15.04.08 16:50:48)
Ben sincan'a yakın yerde oturuyorum. Sen bir sor soruştur, eğer yerine başkası alabiliyorsa ve ankara da alacak bir arkadaşın yoksa yardımıcı olurum helalinden. Aklında bulunsun...

  • selimse  (15.04.08 20:45:42)
selimse cok saolasin. nereyi aramam gerektigini bilsem hemen sorcam da.. yarin savciliga bi tlfn edeim yonlendirirler heral.

  • theli  (15.04.08 22:17:35)
telefonu vekalet vermediğiniz sürece sizden başkasına vermezler.

  • bordeaux  (16.04.08 14:16:06)