hdd bilgisi

1. linkteki ürünün 7200 rpm ve 32 mb cache'e sahip olduğu yazıyor.

2. linkteki ürün marka model olarak aynı görünüyor ama vatan'da ürünün özellikleri yazmıyor.

Daha doğrusu bimeks dışında internette hiç bir yerde bu ürünün kaç rpm ve cache'e sahip olduğu yazmıor hatta WD'nin kendi sitesinde bile.

Müşteri hizmetlerini arayıp sordum, onlar da gidip mağazalardan öğrenebilirsiniz ancak dedi ama bulunduğum yerde vatan bilgisyar yok.

Neyse sorum şu; ben bu vatandaki ürünün özelliklerini nasıl öğreneceğim? Yada bu ürünü kullanan biri varsa bilgi verebilir mi?

www.bimeks.com.tr

www.vatanbilgisayar.com

aynı ürünler.
vatandan alınan bi tanesini kullanıyor bi arkadaş. dedikleri gibi sessiz şık ve hızlı.

  • godless frog  (15.06.11 14:47:34)
@godless frog

peki şöyle sorayım o halde;

bimeksteki ürün

www.vatanbilgisayar.com bu mu?

www.hepsiburada.com yoksa bu mu?

üçünün de ürün kodu aynı ama hepsiburadaki intellipower rpm mesela?
  • rtyu  (15.06.11 14:55:18)
Bilgim kadar aydınlatayım. Ürünlerin hepsi aynı. Western Digital rpm hızı vermiyor çünkü intellipower teknolojisini kullanıyor. Yani 7200 rpm i rahat görüyor.
Bimeks kendi kafasından yazmış oluyor 7200 rpm'i. Kalitesi tartışılmaz. Sessiz hızlı güven veriyor(kullanıyorum 1,5tb versiyonunu)
İkide tavsiyem olucak; almışken 1,5 tb hatta 2 tb al derim hep daha fazlası lazım oluyor. Birde seagate eski kasalardan (kullanmaktayım) uzak dur.
Yerinde olsam şunu alırdım; (git: www.vatanbilgisayar.com
  • onakomabunako  (15.06.11 15:35:07)