ne yapmalı?

Üniversiteden mezun olup, askerliği de tamamladıktan sonra artıkın başka ortaya sürecek bahanem kalmadı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra ne iş yapsam ulan diye düşünürken, yazılım ve tasarım arasında ikilemde kaldım. Etrafımdaki yazılımcıların iknasıyla yazılım kısmına yöneldim, şu an bir dijital ajansta yazılım öğreniyorum, ufak ufak takılıyorum vs.

Çalışmaya başlayalı 1 ay oldu bu ajansta, ilk iş deneyimim diye bilirim, daha önceden yine 1,5 ay kadar bir yerde yazılım öğrenecem diye girmiştim, alakasız iş yapınca da işi bıraktım.

Durumum şu, özel okullarda okuyup, yurtdışında 1 seneye yakın kaldım, değişim öğrencisi olarak. İt gibi İngilizce biliyorum, konuşma, yazma, okuma, hatta ingilizce hatim bile indiririm o derece.

Ajans dünyasının ne kadar boktan olduğunu daha ilk aydan itibaren görmeye başlamamla (aşırı esnek çalışma saatleri, proje deadlineları yetişmezse oluşacak baskılar, sıkıntılar vs.) acaba ben yazılım öğrenmek yerine yol yakınken, hazır İngilizcemi kullanarak yapabileceğim bir iş bulsam mı diye düşünmeye başladım.

İş arama sitelerine bakıyorum amma velakin, bir sürü iş kategorisi var, ne sektörden iş istiyorum onu bilmiyorum ama İngilizcenin asıl etken olduğu bir sektör olmasını istiyorum. Tercümanlık eğitimim yok, ondan tercümanlık olmaz.

Bir yandan da acaba bir de burs bulup yurtdışında master mı yapsam diyorum ama hiç de emin değilim.

Bu konuda bana laflar hazırlayın, fikir söyleyin, yüzüme vurun lafları lütfen.

rehberlik deneyebilirsin.

  • african rain  (13.06.11 23:50:48)
peki bu özel istihdam bürolarına cv gönderip, ben böyle böyle birşey arıyorum deme imkanımız var mı ?

  • bonjurkes  (14.06.11 00:10:24)
var tabii ki.

  • african rain  (15.06.11 19:58:38)