kulağımın içindeki kaşıntı

kulağımın içinde kesinlikle hiçbir şeyle dokunamayacağım bir nokta ve boğazım felaket kaşınıyor. sanırım bahar alerjisinden oluyor (durmadan hapşuruyorum)
bunu geçirebilicek bişiler bilen var mı? kocakarı ilacı da olur...

burnu tuzlu su ile iyice temizlemek, kulaktaki ve boğazdaki kaşıntılarda genelde işe yarar. İşe yaramazsa, doktor yolu göründü demektir.

  • kahvegibi  (14.04.08 19:50:03)
bahar alerjisinden kaynaklaniyor yasadigin kasinti. benimkisi gibi ileri safha sahiplerini gunde 3-4 zyrtec bile anca kesiyor ya da kesmiyor. gozler sulanir, yanar, kasinir, bogaz kasinir, damak kasinir, durmadan hapsurulur 1 er saniye ara ile. sonra bir zyrtec atilir, 1 saat kadar rahatlama saglanir, sonra yine bir zyrtec, bu boyle devam eder.

  • no christ requiress  (14.04.08 22:17:13)
evet bahar mevsiminde allerjiden oluyor. ilaç tavsiye etmek haddim değil ama aynı dertten muzdarip olan bana, doktorun verdiği ilaç, bir burun spreyi: flixonase. uzun süre kullanmayın ama.

  • kibritsuyu  (15.04.08 10:07:20)
@luin

burun damlalarinin tamami kortizonludur, kafaniza gore almayin, doktora danisin. ustelik onlar sadece tikanik burnu acmak icin varlar. ben de mesela burun tikanikligi adam olduren cinsden olmuyor o yuzden luzum yok spreye. sizdeki de bende oldugu gibi, deli gibi kasinti, yanma, burun akintisi, hapsirik varsa zyrtec iyidir. bir de geceleri bogazinizdan kus sesi gibi sesler gelebilir, bu da alerjinin astim kismidir ve bogulacak gii olur, nerdeyse nefes alamazsiniz 15-20 dk. bu durum icin de inhalerlar isinizi gorur. ventolin iyidir.
  • no christ requiress  (15.04.08 12:29:07)