fikire ihtiyacım var,bi bakabilir misiniz

panpalar

bana bu hafta ici 750 lira para gerek

evden taşınıyoruz ( öğrenci evi ) + yaz okulu parasi toplam 750 gerekiyor.

isteyebilecek herkesten istedim ama sende olmayınca kimsede olmaz mantıgıyla kimseden para bulamadım.

ben ne yapabilirim de bu parayı bu hafta ici bu parayı bulabilirim. zira bulamazsam hem yazokulundan hem de evden olucam.

aklınıza ne gelirse söyleyin yazın. fikir fikirden üstündür

şehir : istanbul

cinsiyet : erkek ( kötü niyetli şey söylemeyin diye yazıyorum bunu )

10 liranı gözden çıkar. 1'e 10 veren iddia yap. tutturursan 100 liran olur.
100 lira ile de 1'e 7.5 veren kupon yap. tutturursan 750 liran olur.

  • lorenzen  (12.06.11 15:01:16)
@lorenzen dün yaptm 25 liralık olmadı...

  • siypancak  (12.06.11 15:02:09)
hocam kısa sürede başka şansın yok. bir daha dene.
uzun vade olsa bir limon al. onu sat iki limon al. onları da sat 5 tane al...
böyle ticari fikirler çıkabilirdi. fakat senin süre de kısıtlı. aslında limon diyince aklıma bir fikir geldi bak.

hocam bi damacana su al. 25 tane de limon al. 12 bardak da şeker lazım. 2 kilo kafidir.
www.eksisozluk.com
bu tarife göre limonata yap. 22- 23 litre limonatan olacak.
damacana su: 5 lira.
25 limon: 5 lira
2 kilo şeker: 5 lira

maliyet 15 lira.

22 litreden 110 bardak limonata çıkar. bir liraya satsan 110 lira eder. 95 lira da günlük karın olr. 8 günde tamamlarsın parayı.

nerde satacağım dersen mecidiyeköy otobüs durakları ya da işlek metrobüslerin köprüsü idealdir. emin ol gider.

bu benim kendi projemdi de paylaşayım dedim :)
  • lorenzen  (12.06.11 15:14:06 ~ 15:16:05)
çarşamba günü 5+1 oyna. bir ihtimal. tam kupon 3 lira.

  • karamelsiz  (12.06.11 15:51:47)
hocam 5 +1 derken

  • siypancak  (12.06.11 15:58:20)