TVlerdeki 3G bağlantı Saplantısı

evet hangi kanal olursa olsun 3G ile canlı bağlantı yaptığını kabak gibi yazıyor oraya. ve ben de sinir oluyorum 3G ile yapıyorsan yapıyorsun bana ne amk? sen bağlantıyı yap da neyle yaparsan yap. hayır hani türkcell vodafone veya avea sponsorluğunda yapıyoruz dese gene amenna da hiç bi şebeke ismi de yok. kabak 3G de 3G. ilk çıktığı zamanlar hadi neyse çocuklar hevesli dedim de 1 sene geçti bunlar hala bu olaydan vazgeçmedi.

evet bunun sebebi nedir abi ya?

Bildiğim kadarıyla 3g diğer yöntemlere göre daha ucuz oluyor.

  • murtiii  (10.06.11 20:04:52)
ucuz olsun abi para benim cebimden çıkmıyor ki, bağlantıya istedikleri parayı versinler bana ne? niye benim gözüme sokuyorlar ki bunu illa?

yani benim düşüncem 3G nin türkiyeye gelmeden önce çoktan eskimiş bir yöntem olduğu ve türkiyeye bunun aşılanması gerektiği için böyle bir göze sokma yoluna gittikleri yönünde acaba yanılıyor muyum?
  • lamneth  (10.06.11 20:08:18)
görüntü kalitesi normal bağlantıya göre daha düşük olduğundan yapıyorlardır belki. kalitesiz ama bu yüzden hesabı :)

  • cliffburton  (10.06.11 20:23:36)
3g'de takılmalar, kesilmeler, bozulmalar oluyor. "aman seyirci dikkat kesil" manasında koymuş olabilirler.

  • fusiondx  (10.06.11 20:23:58)
3g yazmasının sebebi goruntu kalitesi düşük bu yüzden ve kesilmeler olursa da bu yüzden. yoksa onlarında sikinde değil nasıl yaptıgı yayını maliyet dışında. 3g en cok tv kanallarına yaradı diyebiliriz. canlı yayın aracları sandıgınızdan cok daha maliyetli şeyler.

  • rurouni  (10.06.11 20:55:31)
birincisi kalite düşük takılır kanka dikkat et
ikincisi "bakın teknolojimiz çok yüksek anında oradayız" mesajı

  • roket adam  (10.06.11 22:11:36)