İtalya'da nereye gidilir, gezilir, yenir içilir? Tavsiye ltf.

Tur şirketlerinin İtalya turları ile mi gideyim kendim mi gideyim karar veremedim. Maliyet ve efektif olup olmadığı konusunda yardımlarımızı rica ederem. (Roma, Venedik, Floransa 6-7 gün tur maliyeti 600EURO civarı)

romaya gitmedim ama venedikten 2 günden fazla harcama, tek başına gez murano ve lidoya git. floransaya 3 gün yeterli, ufizzi ve mikalenjelo tepesi muhteşem. muhtemelen aç kalacaksın domuz yemiyorsan, makarnaları da güzel değil, pizzaları da bize pek hitap etmiyor, bol bol dondurma ye, özellikle venedik in arka sokaklarında, harika oluyor. mozerella alıp ekmeğin arasına doldur ye derim, turla gitme tek göreceğin yer venedikte san marco olur adam akıllı, floransada müzeler. al fotoğraf makinanı tek başına gez

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (10.06.11 11:51:40)
www.eksiduyuru.com

şurada yanıtlamıştım benzer bir soruyu uzunca.
  • xenderoth  (10.06.11 11:54:46)
turla gitmek vizeyi falan ayarladıkları için o açıdan daha kolay oluyor. turla gittiğinde turla gezmek zorunda değilsin. biz floransa'da bi gün kaldık, turla gezdik ve çok sıkıldık. kendi başınıza gezebilirsiniz, zaten küçük. roma'da direkt kendi başımıza takıldık. tek yapmanız gereken harita edinmek. onu hallettikten sonra kolay. ama bana kalırsa turla gidecekseniz de çok kısa bi tur olmasın. açıkçası ben roma'ya doyamadım, 2 buçuk gün gezebildik. floransa'da o kadar görecek bi şey yok, 1 gün yeterli. venedik'i bilmiyorum.

  • yazaryan  (10.06.11 12:28:19)
yazın gitme. nemden ölürsün. baharda git. turla git ama serbest zamanlarda kendin gez bence. aktarma yapmak zor olabilir tek başına.

  • african rain  (10.06.11 19:39:17)