Nokia telefonumun kamerası kendiliğinden açılıyor

modeli 6220 classic. tuş kilidi varken de yokkken de, durduk yere telefon kendiliğinden kameraya geçiyor. sonra yine kapanıp tekrar açılıyor kamerası. bazen peş peşe o kadar çok oluyor ki, telefon ısınıyor anormal şekilde.

nedir sizce sorun, ne yapmalıyım. (servise götürmeden çözmek istiyorum mümkünse)

(bkz: hard format)

edit: bunu denedikten sonra yine olmazsa yazılımsal bir şey değildir zaten. içini aç telefonun kamera tuşu ayrıysa onun etrafını filan bi temizle. araya bişey sıkışmış dökülmüş olabilir en ufak bi harekette o tuşa basar.
  • cagdassalur  (09.06.11 14:14:08 ~ 14:15:57)
hard format atmadım. yazılımsal bir şey değildir diye düşünerek önce telefonun arkasındaki kameranın kapağının slider(?)ını kapalı bir şekilde sabitleme çalıştım ama sanırım biraz aşınmış alt kısmı. ben de kapağı açık hale getirdim ve orada sabitlendi. artık kendiliğinden açılmıyor kamera.

özet geçeyim: telefonun arkasındaki kamera kapağı açık bir halde dursun. o kısım yerinden oynamadıkça bir sorun olmuyor.
  • qwertyali  (14.06.11 11:28:06)