Ucuz USB Ses Kartı Önerisi

Merhaba,

Netbook'ta line in yok, mic in de mono, gitar kaydedemiyorum. Tek kanala razı olsam bile gecikme var.

Güzel bir ses kartı almak isterim tabii, ama ev kiramı ve faturalarımı yatırdıktan sonra burstan geriye bir şey kalmadığından ucuz bir çözüm aramaktayım.

Creative Sound Blaster Easy Record işe yarar gibi duruyor. RCA girişlerle ve line in ile stereo kayıt yapmak mümkün diyorlar. Kullandınız mı? Buna alternatif bir şey de olur, gecikmesiz stereo kayıt yapabileyim, yeter şimdilik.

www.chip.com.tr

  • samfisher  (08.06.11 16:52:40)
Normal olan mikrofon girişinin mono olması zaten. Kayıt yapacağınız kanalı mono olarak açarsanız iki taraftan da ses gelecek şekilde mono kayıt yaparsınız.

  • johan sebastian  (08.06.11 17:05:14)
Stereo kayıt yapmak istiyorum. Artık bazı mikrofon girişleri stereo oluyor yazmışlar ayrıca.

  • fadetoreality  (08.06.11 22:27:34)
Siz stereo kayıt yapmak istiyorsunuz da gitarın ya da mikrofonun çıkışı zaten mono. Mikrofonun tek bir tane diyaframı yahut membranı olduğu için çıkışın stereo olması demek sağ ve sol kanala aynı sinyalin gitmesi anlamına geliyor. Zaten bunun için stereo mikrofonlama yahut stereo imaj alma teknikleri kullanılıyor.

Ama giriş illa ki stereo olacak diyorsanız bunun için ucuz yollu creative ve onun ayarında ses kartlarına bakmanız gerekiyor.
  • johan sebastian  (09.06.11 00:29:25)
Pedalın çıkışı stereo. Doğrudan line in'e bağlıyordum eskiden.

  • fadetoreality  (09.06.11 13:08:35)
Sonuç: Sanırım kabloda sorun varmış. Mikrofon girişine pedalı bağlamak suretiyle stereo kayıt yapabiliyorum, hem de gecikme olmadan. Netbook canmış.

  • fadetoreality  (13.06.11 15:47:00)