android market

alınan samsung galaxy ace'te orijinal android market yok. samsung android market diye bir şey var ama onda da 200 uygulama ya var ya yok. market.android.com'dan girince de eşleşen telefon bulunamadı diye uyarı veriyor. nasıl halledilir bu?

apk dosyasini internetten indirip telefona yuklemeyi denedin mi?

  • roadrunner merlin  (08.06.11 04:34:10)
yok. o nasıl oluyor?

  • sanal uyku  (08.06.11 04:42:12)
bendeki 4 aylık ace'te gayet var ama?! Rootsuz cihaz, üstüne bir kere format da yedi.

  • jesterdvine  (08.06.11 08:45:50)
"Telefonunuzun arama menüsüne girip *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Karşınıza gelecek listeden ECT 'yi seçeceksiniz.Bunu onayladıktan sonra telefonunuz kendiliğinden kapanacak ve kısa bir süre sonra kendiliğinden açılacak ve artık android market ve youtube açılmış olacak.Bu arada telefonunuz ingilizce olarak açılacak.Telefonunuzu türkçe yapmak için settings>language and keyboard>choose language kısmına girip türkçeyi seçeceksiniz.Artık herşey tamam marketi ve youtube' yi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz."

  • contavolta  (08.06.11 11:17:03)
contavolta
onu ben de gördüm ama garantiye zarar verir mi bu işlem?

  • sanal uyku  (08.06.11 13:15:26)
yok ben yaptım ama garantilik bi işim olmadı aynısını arkadaşa söyledim, o da yaptı sonra o kurcalerken bozmuş telefonu servise verdi, yapıldı. garanti kapsamından çıkmıyor yani.

android market olmadan kullanılmaz bu telefon ya. applanet te kur.
  • contavolta  (08.06.11 18:17:12 ~ 18:18:55)
applanet hakkında sözlükte son birkaç gün için iyi şeyler yazmıyor?
diğer dediğinizi deneyeyim madem bir de.

  • sanal uyku  (08.06.11 21:07:29)