karanlik ve melankolik yabanci dizi veya film onerisi ?

icinde sacma sapan ask, komedi olmayan dizi ariyorum. turu farketmez ama cok meshur olmamasi lazim cunku cogunu izledim piyasadaki dizilerin.

aslinda aradigim dizi dexter mantiginda, misfits havasinda, kan alicak derecede dram ve melankoli iceren bir sey olmali.

filme gelirsek sadece karanlik ve melankolik olsun ve de surukleyici olsun yeter.

empyrium dinliyomus gibi hissetmek istiyorum izlerken

tesekkurler dostlar bekliyorum cevaplari

six feet under?

  • fortisvita  (06.06.11 03:54:11)
onu hep duydum ama izlemedim biteli de 7 sene falan olmus. izlemeye deger demekki pilot bolumu listeye alayim.

baska?
  • inancsiz deve  (06.06.11 03:59:07)
carnivale.

  • kayip ruh  (06.06.11 04:28:52)
film olaraktan tek önerim var:

Mary and Max
  • rosebud  (06.06.11 04:51:27)
twin peaks deneyebilirsin. çoğunun atası. fekat çok meşhur ancak bizde bilen azdır.

  • kediebesi  (06.06.11 08:55:07)
Şu nasıl? Bence harika.

The Adventures of Sherlock Holmes (1985)

tinyurl.com
  • sourlemonade  (06.06.11 11:46:09)
ilk aklıma "six feet under" geldi! aradığın tüm özellikler kendisinde mevcut! aklımı aldı dizi! kaç kere izledim hemde! 7 senelik olmasına bakma kesinlikle çok taze! hatta onun gibisi yok benim bildiğim henüz.

diğer "carnivale" çok sürükleyici değil ve ikinci sezon sonunda pat diye iptal etmişler diziyi ama atmosferi enfes!

twin peaks'i henüz izlemedim ama izleyenlerin yalancısıyım...tavsiye edilir bu türde arayışlara!
  • cinematography  (06.06.11 11:46:24)
mary and max diyen arkadas hislerime tercume olmus. hayatimda izledigim en depresif filmdi animasyon olmasina ragmen, tam olarak onun gibi bisey ariyorum.

carnivale iptal oldugu icin baslamiyim diyorum,

tim burton filmlerini izledim ancak pek aradigim tarz denmez. atmosferleri guzel ama bi basitlik var hep.

twin peaks efsane gibi duruyor 1990

sherlock holmes oneren arkadas, hayraniyimdir sherlock holmes ile ilgili butun film ve dizileri izledim. gonderdigin seri dahil.
  • inancsiz deve  (06.06.11 13:41:59 ~ 07.06.11 06:11:44)