Excel koruma şifresi

vakti zamanında 2003 excel de hazırlanmış, formüllerden oluşmuş bir excel dosyası vardı.

bir form düşünün ve bu formun her bir yeri kişiye göre özel olarak dolduruluyordu.
formülle sadece o kişinin adını yazdığımda başka bir sayfada girili olan bilgilerden gerekli yerlere otomatik yerleşiyordu.formül olan yerler şifreyle korumadaydı.formüller görünmüyor yani.

şimdi ben o dosyayı excel 2007 ile açıyorum ama formüller için şifreyi giremiyorum.

o dosyadaki formülleri nasıl görürüm.2007 de nasıl sıfırlarım şifreleri ?

çok önemli bi yardım edin be.

tam anlayamadım sanırım. şifreyi biliyorsan gözden geçir sekmesinde sayfa korumasını kaldır diye bir seçenek olması lazım. oradan şifreyi girerek kaldırabilirsin.

şifreyi bilmiyorsan;

excel dosyasındayken alt+f11 yapıp vb'i aç

insert -> module dedikten sonra aşağıdaki kodu açılan sayfaya yapıştır.

excel sayfasına geri dön -> alt+f8 yapıp sifreac makrosunu seçip çalıştır de -> bekle

Sub SifreAc()

Dim i As Integer, j As Integer, k As Integer
Dim l As Integer, m As Integer, n As Integer
Dim i1 As Integer, i2 As Integer, i3 As Integer
Dim i4 As Integer, i5 As Integer, i6 As Integer

On Error Resume Next
For i = 65 To 66
For j = 65 To 66
For k = 65 To 66
For l = 65 To 66
For m = 65 To 66
For i1 = 65 To 66
For i2 = 65 To 66
For i3 = 65 To 66
For i4 = 65 To 66
For i5 = 65 To 66
For i6 = 65 To 66
For n = 32 To 126
ActiveSheet.Unprotect Chr(i) & Chr(j) & Chr(k) & _
Chr(l) & Chr(m) & Chr(i1) & Chr(i2) & Chr(i3) _
& Chr(i4) & Chr(i5) & Chr(i6) & Chr(n)
If ActiveSheet.ProtectContents = False Then
MsgBox "One usable password is " & Chr(i) & Chr(j) _
& Chr(k) & Chr(l) & Chr(m) & Chr(i1) & Chr(i2) _
& Chr(i3) & Chr(i4) & Chr(i5) & Chr(i6) & Chr(n)
Exit Sub
End If
Next
End Sub
  • mahallenindelisi  (03.06.11 11:48:09)
@mahallenindelisi dediğin gibi alt+f11 yapıp vb'i açtım ama insert yaptıktan sonra açılan sayfada hepsi pasif nedense. dediğin gibi yaptım ama öyle pasif çıkıyor.

  • Carlito Brigante  (03.06.11 14:04:40)
nasıl pasif anlamadım. insert -> module dedikten sonra sağ tarafta boş bir sayfa açılmıyor mu?

docs.google.com

açılmıyorsa sol tarafta modules in yanındaki + ya tıkla module1 e çift tıkla.
  • mahallenindelisi  (03.06.11 14:17:09)