Nişan Çiçeği

Selamlar. Bu Pazar kısmetse nişanım var, erkek tarafıyım. Yapay çiçek alınması gerekiyormuş galiba. Bugün bir kaç yere bakmaya çalıştım da pek başarılı olduğum söylenemez. Yarın tüm günüm boş artık halledeyim diyorum, herşey bitti tek bu kaldı. Düne kadar canlı çiçek sandığım için bu nişan çiçeğini son güne bırakayım dedim hata oldu tabi.

Neyse efenim, var mıdır bildiğiniz bir yer? Duyduğunuz, sizin veya tanıdıklarınızın bildiği bir yer. Çok makbule geçer vallahi.

Şehir: İstanbul, anadolu-avrupa farketmez.

canlı değil mi yahu nişan çiçeği? ablamınki öyleydi de.

  • zeplich  (03.06.11 00:58:46)
herhangi bir çiçekçiye git. durumu izah et onlar zaten biliyor. çok hoş yaparlar. ayrıca çikolata da götürmek gerek galiba gümüş kap içerisinde. o da pastanelerde bulunuyor. çiçeği yapay götürme. canlı olsun.

  • lorenzen  (03.06.11 01:00:42)
yapay çiçek olur mu yahu? hangi yöredensiniz siz? egede böle bişi yok. çiçek canlı olur.

  • bıdıbıdı  (03.06.11 01:03:41)
Allah allah. Hatunun ablası nişanlandığında yapay alınmış, ömür boyu saklanıyormuş diye duydum. Nette biraz gezinince de genelde yapay çiçekler çıkıyor karşıma.

@lorenzen: Çikolata işi tamam, gümüş kap aldık içini doldurduk güzel oldu :)
  • liriamer  (03.06.11 01:06:10)
ablamın nişanında canlı çiçek getirmişlerdi. çok da şahaneydi, bir sürü fotoğrafı var. onlar saklanıyor. bazı çiçekleri de kuruttular sanıyorum. ayrıca hiç duymadım yapay çiçeği..

  • dasher  (03.06.11 04:02:56)
ben de kendi nişanımda yapay almıştım, şu an evliyim ve halen evimin bi köşesini süsler, güzel bir hatıra. canlı almayın, her canlı ölümü tadacaktır.

  • winstoncash  (03.06.11 06:53:28)
bence bi kural yok yapay canlı diye. siz gönlünüzce alın bence. canlı alan da yapay alan da biliyorum bu arada.

  • mahnita  (03.06.11 09:24:04)
görgü meselesi biraz yapay ya da canlı olayı. klasik bir aileyse yapay, değilse canlı alın.

  • pyro clustic flow  (03.06.11 13:07:56)
edindiğim bilgilerden sonra: söz kesmede canlı çiçek kesin ama nişan için bi yapay (kız tarafı masaya, kıyı köşeye nişan çiçeği diye koyup gelenlere gösterecek) alınırmış ama çok saçma geldi bana. ama siz yine de bi canlı çiçek de götürün. böle günlerin dışında evlendiğinizde bi daha ne zaman çiçek alacaksınız kim bilir?

  • bıdıbıdı  (03.06.11 15:26:22)