piercing (?)

saygıdeğer saygıdeğerler,

piercing'ini çıkartan herkesin piercing deliği (alt dudakta) kapanır mı acaba? kapanırsa; ortalama ne kadar sürede kapanır?

not: "ben çıkartıyorum uzun süre ve kapanmıyor" diyen var mıdır ki?

sanırım kişide kişiye değişiyor. ev arkadaşım çıkarttı 2 haftada kapandı iz bile kalmadı. kız arkadaşım çıkarttı 2 senedir hala duruyor delik..

  • ubuntuee  (01.06.11 17:37:23 ~ 17:37:44)
ben de çıkardım üç dört ayda kapandı, şimdi yerinde yeller esiyor...

  • tekilabambam  (01.06.11 18:21:18)
kaç senedir kullandığına bağlı.

  • mirac  (01.06.11 18:29:37)
benimkini deldirdikten 2 yıl sonra çıkarttığımda 2-3 haftayı bulmamıştı tamamen kapanması. içten hala belli oluyor.

  • phoera  (01.06.11 18:39:38)
Ben yaptırmıştım, sonra çok yukarıda buldum, bi altına deldirdim. bunu yapalı tam 10 sene oldu, şu an taktığım yerin üstünde o delik hala duruyor, ki o deliği sadece 1 kaç ay kullandım. şimdikini çıkarsam heralde göktaşı deliği gibidir artık. Sewiyorum ben çıkarmam ama:) Anladığım kadarıyla kişiden kişiye değişiyor.

  • suriel  (01.06.11 18:47:40)
@ubuntuee,
kızarkadaşında piercing deliğinin izi mi duruyor... yoksa delik mi var bildiğin hala?

  • merdümgiriz...  (01.06.11 19:10:05)
soruma tekrara baktım da; derdimi adamakıllı anlatmamışım...

hemen asıl meseleye gelsem...

peder beyin yanına gideceğim bir haftalığına, diyorum ki "sadece geceleri taksam piercing'i", durum böyle olursa kapanır mı delik?
  • merdümgiriz...  (01.06.11 19:13:07)
kişiden kişiye göre değişir. bende üç tane var, 1 sene takmadım sonra tekrar taktığımda açıktı mesela. ama şimdi tamamen bıraktım takmayı yaklaşık 3-4 senedir, dış taraftan belli oluyor zorlasam yine takabilirim. kulak için de aynı delip bi hafta takmıştım, sonra onu da 1 seneye yakın takmadım hala açıktı. bu biraz da benden kaynaklı sanırım. ama kaş için aynı şeyi söyleyemem kaş biraz farklı.

ed: bi de şöyle bi şey var. kaçlık anjoketle delindiğine de bağlı biraz. 1.2 farklı 2 çok farklı.
  • raycharles  (01.06.11 22:19:27 ~ 22:21:56)