Para transferi

aşağıdaki diğer soruyu görünce benim de aklıma geldi.

bir ev aldık diyelim, malumunuz ev alırken tapuda genelde evin alış fiyatı olduğundan düşük gösterilir.

tapuda gösterdiğimiz kadarını evi satana bankadan havale-eft yaptık.
Kalanını da yine bankadan talimatla şahıs elden çekti.(benim yerime, benim dilekçemle vezneden elden teslim aldı).

transfer edilen para ve elden çekilen toplamda 100bin'i geçiyor.
tek başlarına 100.000'i geçmiyor

bu durumda sorun olur mu acep?

yarın bir gün derler mi, "nereye gitti aga, bu kadar para?"

hayır. birincisini belgeli olarak yapmışsınız, tapu kaydı - > banka.
ikincisinde siz elden çekmiş görünüyorsunuz. Kendi hesabınızdan kendiniz çektiğiniz için bir şey denilemez. (tabii bankanızda ikinci işlemde ali veli çekti ibaresi olmadığını farz ediyorum.)

  • kadim kishi  (30.05.11 11:45:17)
dekontta

TAL.İST.
PARAYI ÇEKEN : XXX kisisi

yazıyor
edit XXX kişisi satışı yapanın ortağı gibi birşey,
  • €xpolerer  (30.05.11 11:52:41 ~ 12:16:50)
o kadar belgeye rağmen nereye gitti derlerse (burası türkiye) aha gardaş işte tapu işte satış belgesi işe alım belgesi diyerek belgelersiniz. çok para transferinde önemli olan belgesiz işlem yapmamaktır.

  • ben smyrna  (30.05.11 13:19:50)
ben o kadar parayı hesabıma yatırıken nerdeydiniz dersin

  • intihar etsem de kendime gelsem  (30.05.11 14:11:04)