kıymetlimiss e sigorta yaptırmak?

arkadaşlar;

fotoğraf makinama ve telefonuma sigorta yaptırmak istiyorum. işte çalınma, kırılma, suya düşme vb. bir yeri aradım sadece o aletlere yapılmıyor konut sigortasına dahil edilebiliyor diyor.

siz daha iyi bilirsiniz bence. yapılıyor mu dediğim şey? evetse nerede ve nasıl?

yapiliyor. elektronik cihaz sigortasi yaptiracaksiniz. ancak mobil cihazlarin hasar frekansi cok yuksek oldugundan pek cok sirket yapmaya yanasmaz / yapmaz. teknosa gibi yerlerde cep kasko gibi isimlerle satilan urunler var. onlar isinizi gorebilir.

bir de bu sigortalarda muafiyet miktari yuksektir. genellikle total zararlarda ise yararlar. yani 1000 tl lik cihaza 200-25 tl muafiyet koyarlar. bu rakamin altindaki hasarlarda faydalanamazsiniz, 300 tl hasar olursa da 300 - muafiyet tutarı kadar hasar alirsiniz. total hasarlarda muafiyet uygulanmaz.

konut poliçesine eklenmesi durumunda sadece konut içerisinde meydana gele nhasarlar karsilanir.
  • mat couthon  (30.05.11 11:35:14)
telefona sonradan sigorta yapmazlar. evde iken çalınmalarda eğer poliçeye yazılı ise veya poliçede karşı bir madde yoksa belli limitler içinde öderler. (mat bahsetmiş)

ancak özellikle foto mak (ve özellikle dslr veya eski model değerli bir slr ise) sokakta kullanım veya taşıma sırasında çalınması için özel bir sigorta yapmalısınız. buna teknokask olmaz. muafiyetin yüksek olması dışında primleri de yüksek olur bilginiz olsun.

teknokask (değişmedi ise) sadece satın alırken alınaibliyor. sonradan alamıyorsunuz.
  • ben smyrna  (30.05.11 12:29:34)