Laptop takılıyor

Sürekli takılmaya başladı. Takıldıktan bi 30 sn sonra açılıyor, 5 dk sonra yine takılıyor. Sonra 30 sn sonra bi daha açılıyo, sonra yine takılıyo. Neden oluyodur, çözüm nedir?

belki lazım olur: hp pavilion'a vista yüklü. itunes ve google chrome'dan başka açık program yok.

format at. ciddiyim.

  • sormaya geldim  (29.05.11 17:40:15)
takılmalar sırasında hdd ışığı yanıyo mu?

  • onexey  (29.05.11 17:42:18)
o ışık nerde? sol atta 3 tane lamba var. bi tanesi yuvarlak power ışığı. bi tane harry potter işareti gibi olan var. onun yanında da 3 tane cd üst üste. hangisi hdd?

  • gather ye rosebuds while ye may  (29.05.11 17:47:30)
formatı gelmiş.

  • no love no glory  (29.05.11 17:54:15)
o 3 cd dediğin hdd ışığı. takılmalar sırasında aralıksız yanıyosa hdd kasıyo. eğer uzun süreden beri böyleyse ram yetersiz olunca yapar. birden başladıysa linkteki yönergeleri uygula

(git: doctus.org )
  • onexey  (29.05.11 18:06:58)
altına bak, çok sıcaksa fanın tozlarla tıkanmıştır. fan çalışamayınca bilgisayarını sürekli kapatır.

  • rastgelebiri  (29.05.11 18:44:31)