(Güncellendi) Asagidaki ülkeler icin defile sarkilari lazim, bakar misiniz?

1- İspanya (bulundu)
2- İsviçre (bulundu)
3- Cezayir (bulundu)
4- Hindistan (bulundu)
5- Meksika (bulundu)
6- Rusya (bulundu)
7- Almanya
8- Fransa (bulundu)
9- ABD (bulundu)
10- Japonya (bulundu)
11- İtalya (bulundu)
12- Arjantin (bulundu)
13- Mısır (bulundu)
14- İskoçya
15- Yunanistan (bulundu)
16- İstanbul (bulundu)

kriterler:

coskulu olcak
slow olmicak
sözü olacak mümkünse

var mi akliniza gelen ornek?

dil sınırlaması yoksa istanbul'a levent yükselin istanbul şarkısı bence çok güzel gider.

  • in vino veritas  (24.05.11 22:20:13)
pek olmaz defileye gibi o. coskulu bir kapanis olmasi lazim istanbul ile. bi de istanbulda 3 tane kiyafet var, biri laleli bisi, biri ise osmanliya yakin bisi. digerini hatirlamiyorum.

  • la traviata  (24.05.11 22:25:26)
lale coşku osmanlı filan deyince nev-mühürlü kaderim geldi aklıma ama uygun mudur bilemedim. biraz hüzünlü sanırım

  • minguinho  (24.05.11 22:33:12)
@minguinho

cok slow kaciyo. coskulu hareketli bir gecis ve bitis gerekiyor o son kisma.
guzel sarki o ayri.
  • la traviata  (24.05.11 22:45:48)
@tamamtamambuldum

durum su. bir okul (lise) defile yapacak. kendi diktikleri kiyafetleri tasiyacak cocuklar.

bu ulkelerin kiyafetlerini tasiyacaklar.
benden 1er dakikalik birbirine gecis yapacak bu ulkeleri anlatacak parcalar istediler.

konsept kendi hazirladiklari o ulkelerin kiyafetlerini tasiyan liseli kizlar diyelim : ) daha fazla detay bilmiyorum, tum kiyafetleri de gormedim zati.

bakiyorum sarkilara..
verdiginiz sarkilarin ulkelerini de yazarsaniz sevinirim ben.

edit: tamamtamambuldum, bu sarkilar olmaz. zaten olmayan ulkeler var icinde. alors on dance iyi bi ornek oldu mesela.
  • la traviata  (24.05.11 22:47:55 ~ 22:55:16)
Fransa için şu alors on danse' ı kullanın :)

  • vexations  (24.05.11 22:48:42)
l'italiana vero italya için çok mu klişe kaçar ki?

  • in vino veritas  (24.05.11 23:00:42)
@in vino

lay lay lom bir hava var lasciatemi cantarede.. o yuzden pek olmaz gibi sanki. var mi baska aklinda?
  • la traviata  (24.05.11 23:06:15)
İstanbul - Nihavent longa. Sözsüz ama yakışır bence Osmanlı filan da varmış madem.

İtalya - Hocam bunu benden iyi bilirsiniz, Funiculi Funicula

ABD - Axel f veya Black Eyed Peas'ten bir şeyler.

Rusya - Polyusko
  • sourlemonade  (25.05.11 00:05:50)
@cosmic

nihavend, o hocalarin aradigi coskuyu vermiyor pek. ki cok severim ama iste...

funiculi, napolitenler, aryalar vs.. ler konsepte cok uygun degil, digerleri daha popvari seyler oldu, bu siritir arada. ki bunu da cok severim oysa: )

rusyayi buldum zaten.

abd yi de, dediklerinden seceyim bakip.
edit: sectim abd yi. the time...
  • la traviata  (25.05.11 00:25:16 ~ 00:29:02)
mambo italiano? uff aşırı klişeyim ama ne bileyim hareketli filan. bu da laylaylom gibi.. bilemedim, fikir olsun. (şimdi bastı kafa, nicke bakmamıştım, nicki la traviata olan birine italyanca şarkı önermeye çalışıyorum 5 saattir, sustum valla :))

  • in vino veritas  (25.05.11 00:39:53 ~ 00:40:46)
hm pek olmaz gibi o parca. diger parcalar arasinda cok siritir.
eros abiden bisi sectim artik.

liste super oldu, bi tek iskocya ve almanya kaldi.
  • la traviata  (25.05.11 00:49:06)
Almanya'ya bulsanız bulsanız Falco veya Nena'dan bulursunuz bence.

İskoçya için de youtube'a gayda yazıp çıkanlara bakın, şans artık :)
  • sourlemonade  (25.05.11 11:29:16)