kisiye ozel, ortopedik ve teknolojik tabanlik yapan yer ariyorum, istanbul

derdim bitmiyo sanirim. neyse taban cokmesi sonucu tabanlikci piyasasina dustum 6 ay kadar once. nisantasi'daki ayak bilek merkezi'ne gittim. orda su asmalardan gecirerek ayagimin olcusunu aldilar.
1. once cama basiyorsun. sanirim foto gibi bir seyi cekiliyor.
2. yururken ayri ayri iki ayagini basman gereken plastik bir zemin var. o da taban basincini kaydediyor sanirim.
3. sungere basiyorsun. ayagin icine gomuluyor ve kalibi aliniyor.
bu isleme teknolojik adini taktim. enfes bir tabanlikti, kus olup uctum sanki yurumedim de. ama 2 adet sorunum oldu. ucretini odemek istedigimde 250 ytl'yi duyunca gorevli kadina ' neeeh! diye bagirivermisim :P ikinci sorunum da 4,5 ay sonra bu plastik, kati sungerimsi tabanligim agri yapmaya basladi, meger eskimis.
sonra baska tabanlikci arayisina girip, capa'da kastim tabanlik yapan bir yere gittim. onlarin sistem bi tuhafti' sanirim eski moda. parmak basilan istampa gibi bir sey dusunun. ustu plastik kapakli. bu kapaga basiyon ve altta murekkepli kagida ayaginin baskisi cikiyor :s islem bu kadar. neyse dedim belki eski yontem, bu da olur ve 75 papeli odedim ve aldim tabanligimi ama hayir bu tabanlik olmamis. eh biraz faydasi var ama agri yapiyor yine de. simdi sorunumu uzun uzun anlattim farkindayim da, ne istedigimi ancak anlatabildim. ilk gittigim yerdeki yontemle tabanlik yaptiraniniz var mi? bunun ucuzu nerde nasil olur? yoksa daha baska yontemlerle de kastim tabanlik yapilir mi? neyse daha da uzatmadan gittim. iyi aksamlar

sevgili pyro bahariyede nesa var boğanın ordan çıkarken 1. ya da 2. sol olması lazım. zaten zemin katta onun yanında bitane daha var öle tabanlık yapan nesadan almış idik biz bilgisayarlı falan onlar da cama basıosun falan bi bakıver

  • pascha d  (04.04.08 00:06:04)
vay anasını teknoloji gelişmiş ben 10 sene önce kaç yere yaptırmıştım hep mürekkepli yöntem vardı. ilk sol olması lazım sanatçılar sokağında 1-2 yer var.

  • sourlemonade  (04.04.08 00:35:49)
bundan 26 sene önce osmanbey'de cadde üzerinde bulunan bir ayak sağlığı merkezine gitmiştik annemle.. şifa buldu kendisi. hala ordamıdır bilmem ama çok güzel yerdi.
o zamanlar ortopedi bir bilim değil tevatürdü gerçi.

  • porsgemsheniark  (04.04.08 02:50:24)