kendi kendine yetmek

bilgisayar mühendisiğini bitirdim. Kurumsal alanlarda çalışmak istemiyorum. Daha doğrusu sabah 8 akşam 18 gibi mesai saatlerini, izin alma derdini vs istemiyorum. zaten 1 yıldır iş de bulamıyorum,iş bulamadıkça çalışanların sitemleri iyice dikkatimi çekti. iş bulursam işsizlik günlerimi özleyecekmişim gbi geliyor. kendi çapımda kendime yetecek parayı temin edebileceğim bir iş kuramaz mıyım/yapamaz mıyım? yapan var mı?fikre ihtiyacım var.
erkek olsaydım belki daha fazla para kazanma mecburiyeti duyacağım için kamusal alana yönelmek zorunda hissedecektim, okul dönemimde de hep okulumu bitirip düzenli maaşlı bir işimin olacağı hayalini kurardım ama gördüm ki hiç de hayal ettiğimiz gibi değilmiş iş hayatı... çok gözüm korktu

belli bir süre tecrübe kazanmadan yeni mezun olarak kendi işinde başarılı olman zor olur muhtemelen.

  • €xpolerer  (24.05.11 13:25:29)
freelance işlere yönelt kendini yada face time zorunluluğu olmayan nezih şirketlere. nasıl bulursun bilmem.

  • jesterdvine  (24.05.11 13:28:49)
kendine ait bir şirket kurup,mesleğini icra et.

  • Aslan Yürekli  (24.05.11 13:39:08)
JCI tarzi organizasyonlara katilip kendine benzer insanlarla calismani oneririm.
ted etc gibi farkli organizasyonlarda war ama tr de ted varmi bilmiyorum.
www.ted.com
  • serabetan  (24.05.11 13:41:05)