Ubuntu'ya gnome 3 yüklemek + touchpad sorunu

Yahu ubuntu'ya gnome 3 yüklemeye çalışıyorum ama olmadı, üstüne benim eski tema filan da gitti. Touchpad'in üzerine tıkladığım zaman çalışmıyor vs...

Sorularım şunlar:

1- Gnome 3 yüklemek için terminale ne yazalım?
2- Touchpad'i tekrar aktifleştirmek için ne yapılabilir (yönetim araçlarındaki touchpad seçeneğinden olmadı)?
3- Gnome 3'ü yükledikten sonra about gnome kısmında ne yazıyor?

Edit: Bilgisayar olabildiğince eski. Hesap makinesinden hallice. Compaq nx5000 dir (512 mb ram, tümleşik ekran kartı vs...) Yani kaldırmayabilir mi?

Edit 2: Ahaha şimdi hiç açılmıyor. Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra bir arkaplan geliyor ve daha sonra tamamen kararıp tepkisizleşiyor. Konsola nasıl geçiyorduk başlarken? Bari eski gnome'a geri döneyim.

maverick kullanıyorsan yüklemiyorsun :)

ama natty ibnesini kullanıyor ve yüklemişsen gdm'de şifreni girmeden ama kullanıcını seçmişken aşağıdaki session dropdown'ından (Türkçe katili oldum evet) Gnome-Shell ya d Gnome Shell'i seçiyorsun (hangisiydi anımsayamadım) bekliyorsun ve açılıyor.

(.compiz'i silsen hiç fena olmaz bu arada)

terminaller için ise "alt-ctrl-f1 alt-ctrl-f2)
  • peseve  (24.05.11 13:01:26)
yükledin ve yeniden kurulum yapmak için zamanım/imkanım yok şu an ve ben bu shell hadisesinden nefret ettim diyorsan.

terminallerden birinde "sudo apt-get install xubuntu-desktop" yazıver bari de xfce ile idare et hocam.

natty ibnesin boynuzlu
  • peseve  (24.05.11 13:02:38)