şarap

en sevdiğim içkidir şarap. hep cumartesi alırdık ama indirimde diye bu sefer kavaklıdere dikmen 75cl aldık. ama bu bir kadehte bile kafa yaptı. allah allah dedik ailecek. neden ki? köpek öldürenlerden midir nedir? bir de bir dahaki sefere içebileceğimiz belki cumartesi tadında ya da değil önerebileceğiniz şarap var mıdır böyle ağır olmayan içimi dikmen gibi ekşi mi ekşi olmayan???

not ekşideki dikmen 1 litre başlığını okudum ama bana pek fikir vermedi. bir yerlere yönlendirmeden tavsiye verirseniz çok güzel olur bu kafayla.

villa doluca neo
agora cabernet
agora merlot
buzbağ klasik
hepsi kırmızıdır ve fiyatına göre iyidir. favorum villa doluca neo.
  • uykusuz her gece  (23.05.11 23:19:42)
her yıl 360 lt Yapma hakkım olmasına rağmen! 3 ton civarında yaparım.
seneye 5 ton yapmayı planlıyorum.
Kesinlikle bakkal market şaraplarına ihtiyacım yok!

Adresini ver sana 1-2 şişe hediye gonderıyım:)
  • voyage  (23.05.11 23:21:43)
ankara çağdaş marketlerde şirince var, hem kampanyada, 8 lira, hem de muhteşem tatlı bir içişi var.

  • jemjum  (23.05.11 23:21:56)
tabi benim yazdıklarımın hepsi gövdesi sert dolgun şaraplar

  • uykusuz her gece  (23.05.11 23:24:59)
izmirdeyim ve böle fiyatı 20tlyi geçmeyen ama genelde 10-12tl olanları alabiliriz. içimi rahat bişiler olması lazım ki anneciğim de bizimle birlikte şarap içebilsin dostlar.

şirince demeyin çünkü şirincede satılan şaraplarıyla market reyonlarında olanlarda çok farklar var- en azından deneyimlere göre söylüyorum. şirince üstü bir içim/fiyat olabilir. şirinceden farklı olsun yeter ki. babam şirinceyi de çocuk şarabı olarak nitelendiriyor da.
  • bıdıbıdı  (23.05.11 23:28:53 ~ 23:31:49)
villa doluca klasik de iyidir.

  • avrasya  (23.05.11 23:40:42)
tellibağ beyaz. dolapta 30 dk beklet lıkır lıkır iç. ekşi tadı kesmek istersen çok hafif sprite dök şerbet şerbet

şok daha ucuzu yok
  • borzoi  (23.05.11 23:43:15 ~ 23:59:46)
vinkara öküzgözü boğazkere de fena değil.

  • ocanal  (23.05.11 23:50:45)
buzbağ - öküzgözü boğazkere ve de angora alıyorum ben, bazen de villa doluca (kırmızısı) normal zamanlarda, cumartesi'den filan çok daha güzeller ve fiyatları da 10-15 bandında sanırsam.

  • dekila olmeka  (24.05.11 00:20:44 ~ 00:21:26)
şok ve migros'ta satılan bir şarap ben bayılıyorum şahsen. sevilen'in kırmızı altıntepe'si. carignan, cinsault ve cabernet sauvignon olanından. çok tatlı kafa yapıyor valla. üstelik fiyatı marketten markete değişse bile 8.90 ila 10tl arasında 1lt'lik olanı.

  • shadowelves  (24.05.11 01:19:09)