ateizm final soruları...

saygıdeğer saygıdeğerler,
bu sınavda tek soru soracağım;

"bir insan neden ateist olmamalı"

süreniz 60 yıl, kolay gelsin.

evet, var mı bi' bilgisi olan? rica etsem? ateist olmamak için bir sebep arıyorum, ciddiyim.

ölümün herşeyin sonu olduğunu, hayatın boyunca çeşit çeşit omurgasız insanın şerefsizlikle onursuzlukla senin önüne geçmesini, hakkını yemesini ve öldükten sonra bu bütün yaptıklarının yanına kar kalacağını, bunun hiç bir cezası olmayacağını kabullenemiyor olabilirsin. gayet yeterli bir sebep bence.

  • cagdassalur  (23.05.11 16:19:04 ~ 16:19:42)
pascal ın kumarı nı öneriyorum. iyi gelecektir.

www.eksisozluk.com
  • tuzak kurdu  (23.05.11 16:20:05)
herşey çok doğal olarak aksettirildiği için bize, içinde bulunduğumuz mucizenin farkında bile değiliz. bi meni'den ete kemiğe bürünen bir organizma olmamızdan tut, dünyanın binlerce yıldır dönüp durmasına, güneş sistemine vs.

kitap oku. çok oku.
  • slevinkelevra  (23.05.11 16:34:15)
her zaman hedef olması ve saçma sapan fikir artıklarına maruz kalması.

olacaksa bile saçma sapan insanların bilmemesini sağlamalı.
  • latios  (23.05.11 16:58:01 ~ 16:58:12)
@karmarulez, dünya düzeninin böle olmasının sebebi din (iman demiyorum din) değil mi hacım?

@tuzak kurdu, pascalın kumarını yeni kurcaladım çok sağol hocam.

@slevinkelevra, okudukça yayacam (ki aslında yırtmak demeliyim) gibi görünüyo; ama sağol.
  • merdümgiriz...  (23.05.11 16:58:04)
ben bir zamanlar ateisttim. kendimden biliyorum ateist bir insanı inandırmak imkansızdır. bu kadar açık ve net.

  • fuzuli  (23.05.11 17:32:17)
Yokluğun varlığını kanıtlayamayacağın, bunun sonucunda kafanı bik bik s....cekleri için.

Yokluktan kasıt Tanrı'ya yönelik olan tabii.
  • uyku inadim inat  (23.05.11 17:34:08)
hayatı boyunca yaşadıklarını kaldıracak/hazmedecek gücü yoksa olmamalı. bi gün intikamının alınacağını, onu üzenler cayır cayır yanacağını düşünmeden yaşayamayacaksa olmamalı.

  • sheridans  (23.05.11 22:30:11)
@merdümgiriz... eheh tekrar baktım soruyu yanlış okumuşum

  • cagdassalur  (28.05.11 02:42:20 ~ 02:42:30)