kpss ye başvuru

25'i sonmuş. istanbul için nerelerden başvurabiliyoruz? üniversitelerde var mı? başvuru işlemleri nasıl oluyor?sadece 1. oturuma girmek istiyorum. biraz bilgi verirseniz sevinirim...

  • rectoa  (22.05.11 01:49:00)
anlatacaklarım lisans mezununa göredir.önce bankaya git.bölümüne göre kaç seansa gireceksen o miktarda paranı yatır.1. oturum 35 tl mecburi herkes bu oturumu seçmek zorunda (cumartesi sabah seansı yani).girmek istersen diğerleri için +1 seans sayısı ekleyerek 55 , 75 , 95 tl yatırıyorsun.iki durum var bundan sonra
---2 yıl içinde herhangi bir ösym sınavına girmişsen internet şifrenle ais.osym.gov.tr adresine girip işlemlerini (başvurunu) yapıyorsun
---2 yıl içinde girmemişsen kpss başvuru noktalarını buluyorsun ahanda bu linkte var mesela
www.uzmanportal.com

oraya mezunsan diplomanla değilsen önemli değil gidiyorsun.banka dekontunda yanında olsun.kimlikte öyle.giriyorsun sıraya sonra orda senin fotoğrafını çekip başvurunu yapıyorlar.3 tl para veriyorsun onlarda sana bir çıktı veriyorlar.çıktı da internet şifren yer alacak.çok önemli hayatın boyunca ösym ile işlerini o şifre aracılığıyla yapacaksın.
not: miktar 3-4-5 olabilir.
dekont yeterli ama ne olur ne olmaz bi diploma fotokopisi de yanında bulundur.benden bu kadar.hadi bakalım başarılar
  • withoutea  (22.05.11 01:54:54 ~ 01:56:14)