askerlik/terhis

337 celbi olarak elimizdeki belgeleri en geç hangi tarihte şubeye vermemiz gerekiyor, kendi şubemiz olması şart mı?

ayrıca 30 mayıs'tan önce versek de oluyor mu?

335 olarak şubeye gittiğimde bu belgelere niye her seferinde getiriyorlar anlamıyorum demişti yetkili bize. yani bir şey vermek için şubeye gitmeyeceksiniz. 2012 den itibaren her yıl bir kere ziyaret edeceksiniz.

  • ggm  (19.05.11 11:57:06)
Ben 331kd olarak askerlik şubesinin kapısının önünden bile geçmedim terhis olduktan sonra. 325 kuzenim de hakeza. Benden 18 yaş büyük olan amcam da.

Hiç gereği yok..
  • her yerde is goren  (19.05.11 12:05:04)
Teğmen String!

Terhis mahiyetinde izinle geldiyseniz o izinin bitiminde terhis belgenizi götürmeniz gerekiyor şubenize yoksa ceza ödeyerek bu işi yaparsınız. Tamamen ilişiğiniz kesildikten sonra 1-2 ay içinde götürseniz yeterli olur aslında. İzin süreniz içinde götürürseniz işlem yapmazlar, boşuna yol tepmiş olursunuz. Cezalı işlem (20 TL gibi bir şey ama mal müdürlüğüyle filan uğraşıyorsunuz) benim başıma geldi. Yerli-yabancı şube işini bilmiyorum ama hepsinden yapabiliyor olmanız lazım.

Her yıl gitmenize gerek yok, faks çekerek veya turkiye.gov.tr'den de işlem yaptırabilirsiniz yedeklik yoklaması için (www.msb.gov.tr).

Arz ederim!
  • sourlemonade  (19.05.11 12:12:58 ~ 12:27:21)