İşlemci Fanı

Merhaba ;

İşlemci fanını değiştireceğim. Bunun için uyumluluk önemi var mı? Fanın boyutu dışında. İntel pentium 4 işlemcim var. Ve de önerebileceğiniz fan markası var ise bekliyorum.

Pentium 4 ise işlemcin ya 478 pin dir ya da 775 pin dir. Önce kaç pin olduğunu öğren ona göre alman gerekli fanı. Marka olarak Cooler Master, Thermaltake iyidir.

  • gozyakansakiz  (18.05.11 19:06:19)
işlemcinin soketine göre değişiyor. pentium 4'ün soketi neyse o sokete uyan her fanı kullanabilirsin. mesela 940 pin, am2 filan diye modeller var. google'dan pentium 4 için aratman yeterli.

  • darknum  (18.05.11 19:12:52)
p4 işlemciye ne coolermasteri ne ttsi ya gidip bitane bildiğin 20 milyona alıyosun fan takıyorsun. bişi olmaz raadol

  • lycanthrope  (18.05.11 19:26:26 ~ 19:26:34)
İşlemci intel pentiun 4 3 GHZ /1 MB / 800 üzerinde yazanlar 478 pin .

XIGMATEK düşünüyorum. Bunlar uyumsuzluk çıkarmaz dimi. Özelliklerinde pinleri belirtilmiyor çünkü.

www.vatanbilgisayar.com
  • Arya10  (18.05.11 19:45:49)
xigmatek dediğin fanlar işlemci değil kasa fanı maalesef senin işini görmez.

www.vatanbilgisayar.com

bu kısmı incele sen..

daha da spesifik olmak gerekirse

www.vatanbilgisayar.com

478 pin'e göre fanlar ahanda burada.
  • her yerde is goren  (18.05.11 20:31:31 ~ 20:32:14)
fan seçimine dikkat et. soğutmada sorun olmayabilir ama ev havaalanına da dönüşebilir. yüksek devirlerde çok ses yapıyor ucuz fanlar.

  • fusiondx  (18.05.11 23:34:57)