[]

radiohead gibi

Radiohead'i severek dinliyorum, hatta cdsi arabada 3 hafta donup duruyor. Hatta sesi yanimdakini duyamayacagim kadar acarak dinliyorum. Muzik kafami ***miyor ama yeteri kadar dolu ve variasyonlu geliyor.
Radiohead gibi ne var baska deneyebilecegim? 
(bkz: muse)
(bkz: coldplay) aklıma ilk gelenler.

  • baldur  (30.03.08 10:12:53) 
3 doors down, blackfield, travis, pain of salvation ve opeth ('in bazi parcalari) (damnation albumu tavsiyedir opeth'ten), katatonia.. guzel muzik yapan gruplar bunlar. aklima gelen $imdilik bunlar var.


  • sourlemonade  (30.03.08 10:22:57) 
şu sayfa da işine yarayabilir ama adam gibi tek benzeyen kişi thom yorke.

www.lastfm.com.tr
  • baldur  (30.03.08 10:25:23) 
a perfect circle
pearl jam
tool
white stripes
audioslave
sound garden
ccr
starsailor
matchbox twenty, ilk aklima gelenler.
bir de queens of the stone age.

bir de ek olarak, a perfect circle, soundgarden, audioslave ve ccr begenme garantili :P
  • pyro clustic flow  (30.03.08 12:24:48) 
Yabancı olarak The Arcade Fire ve Mogwai, Türklerden de Kafabidunya ve Nem aklıma geliyor. Pain of Salvation dinleyip beğenirseniz şiddetle Wastefall'u da tavsiye ediyorum.

ekleme: hafif grunge'a kaysa da Love Battery de pekala aynı etkiyi bırakır.
  • deckard  (30.03.08 13:07:30) 
sana kesinlikle "pilot speed" grubunu öneririm. çünkü kime dinlettiysem, "radiohead" gibiler diyorlar. aslında radiohead'i iyi dinleyen biri aradaki farkı rahatlıkla görür.

not: "alright" şarkısını kesinlikle öneririm. hatta arka arkaya defalarca dinlenesidir...
  • sirrikadem  (30.03.08 16:35:21) 
dredg


  • darknum  (30.03.08 18:31:57) 
bi de (bkz: ghinzu)'yu deneyebilirsiniz.


  • anatomik durus  (30.03.08 21:32:22) 
massive attack


  • onewayticketholder  (30.05.13 11:01:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.