oto bakım fiyat / araba kurtları iş başına

97 polo araba için:

motor yağ ve tüm filtreler değişim: 160
baskı balata: 260
alt rotil: 2x35
amortisör takozları: 2x50
ön fren balata: 55
ilk madde hariç diğer tümü için işçilik: 130 tl

çektiler.

çok mu fazla?

Yetkili serviste yaptirdiysan oyledir fiyatlar ama sanayide yaptirsaydin mesela
motor yagi ve tum filtreler max 80 tl, baski balata iscilik dahil anca 250tl eder ki sen bir de extradan 130 tl iscilik vermissin alt rotil amortisor takozlari ve fren balatalarinin isciligi sanayide 50tl anca tutar zaten, parca fiyatlari orjinalse normal. Yani kisaca sanayiye gore bi 200tl fazladan kacmis.

  • duruncubeyaz  (14.05.11 13:59:53)
duruncubeyaz motor yağı ve filitreler 80' e nasıl alıyorsun? neyse

bütün fiyat normal. baskı balatayı ne marka taktılar? sachs veya luk?
  • ykyt  (14.05.11 14:52:49)
ya yok aslında özel servis bu. ürünlerin internet fiyatları ile epey bir farkı varmış, araştırdım. yani zaten işçilikleri parçaya giydiriyor. üstüne bir de 130 tl işçilik extra istiyor. kalsın dedim ben de artık.

yağ ve filtreler 80 cidden çok az. castrol magnatech 10 40 en az 60-70 tl zaten
  • domine deyus  (14.05.11 16:00:09 ~ 16:01:00)
parçaları kendin al uygun bir işçilik ile istanbul' da bu istediklerini ben yapabilirim?

  • ykyt  (14.05.11 19:03:21)
castrol magnatech zaten 60-70 tl demissin de filtreler zaten arabanin en ucuz parcalari yag ve hava filtresi tanesi 10 liradan alinacak seyler, yag fiyatlari internette hep pahalidir yedek parcaciya gidip sorarsaniz 4litre castrol magnatech 10w40'i 50tl ye heryerden alabilirsiniz illa magnatech olmasina gerek yok diyorsaniz 35tl'ye dahi 4litre 10w40 yag alabilirsiniz.Yag degisim ucreti ise her petrolde 10 tl'dir hatta yagi kendilerinden alirsaniz ucretsizdir. Neyse isin ozu verdikleri fiyat epey pahali zaten sen de anlamissin.

  • duruncubeyaz  (15.05.11 01:23:05 ~ 01:23:48)
petrolden alıp ücretsiz yağ değiştirmek iyimiş bak. onu yaparım bidahakine.

  • domine deyus  (15.05.11 20:59:49)