XP'den Win7'ye Geçiş

Geceler olsun efenim,

Bilgisayarımı XP'den Win7'ye geçirmek istiyorum ancak bunu PC'min başarabileceğini bilmiyorum. Bunun için microsoft da bi tool yapmış ve onu çalıştırdım. Ekran Kartımın Aero desteklememesi gerekiyormuş galiba.

Peki desteklemese dahi bu pc'de win7 kurulabilir mi? kurulursa ne denli verimli olur? Bi yardımcı olursanız çok sevinicem.

Yazılımın verdiği raporu da ekledim. Onu da inceleyebilirsiniz.

sağdan soldan xp'yi çalıştıran her makina win7 çalıştırır. win7 daha hafiftir dediler, 8 senelik püskü bir makineye win7 kurdum.
oldu gayet güzel.

  • delikan76  (12.05.11 02:43:25)
kurulur. misal ben starter edition kurdum, mis gibi kullanıyorum.

  • jangara  (12.05.11 02:44:33)
peki şöyle bir şey mümkün mü? orjinal xp'den orjinal win7'ye bedava geçiş gibi bir şey? yoksa illa ki win7 yükleyip windowsunuzu orjinal edin bık bık uyarılar mı gelicek her yerden? yada win7'yi de böyle alt edebiliyor muyuz?

  • afrodizyak etkisi  (12.05.11 02:44:42)
yok o mümkün değil. var çaresi ya, olma mı

  • jangara  (12.05.11 02:47:05)
son sorunum. farkettim ki dvd rom bozulmuş laptobumdaki. dvd'ye yazılmayan sürümü falan var mı yani kendi kendine böyle oyun kurar gibi win7'yi kurma şansım var mıdır?

  • afrodizyak etkisi  (12.05.11 03:07:12)
anakartın usb'den boot etme özelliği varsa flash disk'ten kurabilirsin.

  • jangara  (12.05.11 03:09:50)
usb'den boot etme teknikleri var biraz teknik fakat okuduğunu aynen yerine getirince boot ediyor (tabi pc de destekliyorsa)

  • yuto  (12.05.11 03:10:53)
benimde külüstüre kurdum win7 canavar gibi çalışıyor.

  • fuzuli  (12.05.11 12:06:43)
xp calısıyorsa 7 de calısırç

  • bryan fury  (12.05.11 15:54:05)
DVD'den sıfırdan girerek format attım ve win7 kurdum. sorunsuz çalıştı. tek bir sorun var o da bilgisayarın functioann tuşları değil de asuslarda aç-kapa düğmesi yanında bulunan wireless:on/off , touchpad disable/enable tuşları çalışmıyor.

başka bir sorunum yok şimdilik ;)
  • afrodizyak etkisi  (19.05.11 16:26:48)