dün gece kötü bir şey oldu (pc)

sevgili ssg'ler,

dün bir resme bakarken kapandı bilgisayarım.. belki çok ısınmı$tır da kendini kapatmı$tır diye olumlu dü$ünmeye çalı$arak 3-4 denemeden sonra kasmadım. (arada kamyon motoru gibi ses çıkarırdı rahmetli) biraz önce uyandım denedim yine hareket yok. fi$leri falan kontrol ettim, çıkık mıkık da yok. açma-kapama düğmesine basıyorum ama sanki basmıyormu$um gibi, hiç umursamıyor beni. 2005-2006 model bir pc idi kendisi. böyle küt diye ölebilir mi? (bu olay virüs kaynaklı değil, ondan eminim) muhtemel problem nedir? trabzonspor $ampiyon olabilir mi?

power supply'da (guc kaynagi) olabilir sorun. basiyorsaniz guc dugmesine tepki vermiyorsa. baska bir power supply alip deneyin.
sampiyon fenerbahce.

  • la traviata  (10.05.11 15:38:28 ~ 15:42:14)
motor yanmış hacı

  • hari  (10.05.11 15:39:10)
Ya moralini bozmak gibi olmasın da, senin pc rahmetli olmuş sanki... Çok anlamam bu işlerden ama benim eski pc de aynı bu şekilde gitmişti, içinden de hiçbir şey kurtaramamıştım...

  • marcelle  (10.05.11 15:39:21)
öncelikle daha önce aynı sorunla karşılaşmış ve uzun denemeler sonucu hiçbir şey bulamayıp sonradan kendine küfreden biri olarak sormalıyım: elektrikler kesik değil, değil mi? ya da odanın sigortası sağlam durumda çalışıyor?

büyük bir ihtimalle güç kaynağı ile ilgili bir sorun gibi gözükmekte yakınlardaki bir bilgisayarcıya giderek ucuza kurtarma şansınız olabilir. ayrıca o kasayı da arada bir temizliyoruz güzel oluyor fanlar falan (sesin muhtemel kaynağı)

edit: bize her yer trabzon! pek tabii olabilir :)
  • Tulga  (10.05.11 15:41:43 ~ 15:42:45)
ben de power supply diyorum.

  • sanal uyku  (10.05.11 15:42:11)
Yanmış olabilir. kapandıktan kısa bir süre sonra koku falan geldi mi? Benimki bu şekilde yanmıştı. Harddiski kurtarabilir misin bilmiyorum, ben kurtarmayı denememiştim önemli bir şey yoktu. geçmiş olsun. şampiyon fener.

  • royal  (10.05.11 15:42:58)
yeni power supply alsam, birine taktırsam etsem, sonra yine düzelmese; ben onu iade edebilir miyim? pahalı bi $eyse durduk yere $ey olmasın. bir de o pc'yi açmadan içindekileri kurtarabilir miyim? hard-disk'ini bi $ekilde $u an kullandığım laptop'a aktarabilir miyim? sivasspor'dan ümitliyim.

  • ateistanbul  (10.05.11 15:43:57)
elektrikler var, koku yok. (acı yok rocky)

  • ateistanbul  (10.05.11 15:46:19)
kasayı psu alacağın yere götür, orda denet, olursa power supply'ı satın alırsın, olmazsa veya almak istemezsen de beş kuruş ödeme... harddiskte sorun olmayabilir.
diğer mesele hakkında düşüncem yok

  • fusiondx  (10.05.11 15:48:38)
sorun büyük ihtimal power supply'dadır.bir teknik servise götürüp ücretsiz deneyebilirsin.power değişince çalışıyorsa makina sorun yok,çalışmıyorsa o zaman karışır işler.
power supply sorunsuzsa anakart yanmış olabilir...

  • p a t r i o t  (10.05.11 15:55:52)
anakart yanmı$sa anakart da deği$ebilen bir $ey midir?

  • ateistanbul  (10.05.11 16:05:28)
büyük olasılıkla güç kaynağı kaynaklı bir sorundur. daha önce söylendiği gibi. ama anakart kaynaklı bir sorunsa o da değişir.

ps: Kadıköy ve Eskişehir hariç.. ve Fenerbahçe Şampiyon.
  • homeless  (10.05.11 16:36:11)
Panpa Belki de açma kapama tuşu bozulmuştur

  • benlik bu kadar  (10.05.11 16:36:38)
evet ama pahali biseydir power supply'a gore : )
beynidir yani bilgisayarin diyebiliriz.

  • la traviata  (10.05.11 16:37:25)
thanks guys! ben yakın gelecekte kasayla birlikte bi pc'ciye gidip yeni psu denetiyim; sonucu da yakın gelecekte buraya yazarım.

  • ateistanbul  (10.05.11 16:45:21)
anakart değişme olayı işlemcinize göre değişir. intelin eski işlemcilerine uygun anakartlar kolay bulunabiliyor. ama işlemciniz amd ise geçmiş olsun. yeni bir anakart + işlemci almak durumundasınız. bence bir teknik servise götürüp baktırın.

  • inheritance  (10.05.11 16:51:31)
Power Supply hakkın rahmetine kavuşmuş.

  • uyku inadim inat  (10.05.11 16:52:49)
trabzonspor'un şampiyon olmasını çok isterim ama fener alacak gibi duruyor.

  • lejant  (10.05.11 17:00:58)
olmaz hacı.fenerbahçe alır.

  • ykup  (10.05.11 17:18:34)