Nokia E72 - 3g Kapatmak

Selamlar.

Kız arkadaşımda Nokia E72 var. Şimdi şöyle bir sıkıntımız var, telefon wireless ağına bağlıyken bile yukarıda 3.5g işareti çıkıyor ve biz bundan biraz kıllandık acaba diyoruz wireless varken bile mi bu alet 3g den bağlanıyor diye. Önceliği wireless a verdik ama hala işaret orada. Sormak istediğim, biz bu 3g yi el ile kapatıp açamıyor muyuz ? Turkcelli aradık telefonunuzu komple 3gye kapatabilirsiniz ama mesaj atmanız lazım fln diyorlar. Biz böyle birşey istemiyoruz, dilediğimiz zaman açıp kapatmak istiyoruz. Var mıdır çaresi?

menü
araçlar
ayarlar
telefon
şebeke
şebeke modu'nu umts yaparsan 3g ile
gsm yaparsan 2g ile bağlanır. olay çözülmüştür.

Benimki çift modda duruyor sürekli, herhangi bir zararı yok.
  • her yerde is goren  (10.05.11 12:32:41 ~ 12:35:52)
bildiğim kadarıyla 3g simgesi telefon 3g kapsama alanındayken çıkıyor. yani orada olması 3g ile bağlandığı anlamına gelmiyor olabilir.

  • inheritance  (10.05.11 14:35:05)
arka planda çalışan bağlantı gerektiren program varsa kapatın.
3g simgesinin altında 2 çizgi çıkıyorsa bağlı demektir, sadece 3g yazıyorsa bağlı değildir.

  • quasiromantic  (10.05.11 15:06:31)
Piskoz olmuşsun sen yaw. 3.5g işareti senin o anki vericilere bağlantı kaliteni gösterir. Zaten wi-fi kullanıyormuşsun sorun yok (bağlantı tipi wi-fi diyerekten belirtiyosun).
3g istasyonuna bağlı hazır bekliyor alet; wi-fi ile internete bağlanmanla alakası yok. Yapma etme kapatma derim.

  • onakomabunako  (10.05.11 15:23:42)