araba tavsiyesi ?

şimdi olay şudur ki;

arabaların teknik özellikleri, alımı, satımı vs. ile pek alakası olmayan biri olarak şu satın alma sürecinde inanılmaz bi kararsızlık yaşıyorum..

bütçe 17-18 hadi bilemedin 19.000 ytl..çeşitli ikinci el araştırmaları sonucunda seat leon, ibiza, cordoba, renault clio gibi seçenekler arasında kalsam da değişik önerileri olanlara da şimdiden teşekkürler..

citroen c2 bakabilirsin mesela

  • ayanux  (27.03.08 22:10:18)
clio dandik bi arabadır, şirin görünse de. hiç tavsiye etmem.

  • oceano  (27.03.08 22:31:25)
güzel bi focus bulabilirsin

  • os  (27.03.08 22:35:03)
seat vw group otomobili olduğundan nispeten biraz daha kaliteli olacaktır clio'ya göre. hyundai getz, seat toledo, ford mondeo da benim alternatiflerim olsun.

  • tom riddle  (27.03.08 23:41:03)
renault tavsiye etmiyorum. özellikle servis ve bakım konusu çok problemlidir.

  • cereal killer  (27.03.08 23:43:54)
honda nın servisi iyidir. honda jazz falan yok mu ikinci el?

  • chavezding  (27.03.08 23:51:44)
evet, clio'dan vazgeçmiş bulunuyorum.. daha önce de sözlükteki entryler olsun, arkadaşların tavsiyeleri olsun, bayağı bir negatif yorum okumuş/duymuştum..şimdi kesinlikle vazgeçtim..

citroen c2 biraz küçük gibi geldi..

honda jazz ve getz'e ısınamadım bi türlü şekilleri itibariyle.. pek hoşuma gitmiyolar açıkçası..

şu durumda seat leon(toledo'nun hatchbacki deniyor zaten) ile ford focus'tan birini tercih edicem sanırım..

önerileriniz için tekrar teşekkürler..
  • musti 336  (28.03.08 00:17:31)
clio vardı, berbat bir araç, para vermeye değmez.

şu an ford focus kullanıyorum, aslında iyi ama ne bilim sanki bir eksiklik var gibi, pek konforlu değil kasa güzel ama iç donanım olsun sürüş keyfi olsun bir eksiklik arıza veriyor insana.

bence alman arabası iyidir, vw golf falan bakın temiz denk gelir, ortalık 2. el kaynıyor, ümraniye araba pazarı iyidir havalarda ısındı alternativ çok olur ama VolkWagen derim, ve kazasız günler dilerim.
  • alchemistt  (28.03.08 01:30:04)
clio hakkaten kötü araba ama az yakıyor dizelse. seat leon dışarıdan gözüktüğü gibi değil içi pek geniş ayrıca kaplamaları güzel bence en iyisi ama bildiğim kadarıyla çok yakıyor.

c2 küçük böyle kutu gibi bir şey öbürlerinin de tipi hakkaten yamuk.

focus benzini nasıl yakıyor bilmiyorum ama leon'un sağlam yaktığını zaten söylemiştim niye tekrar belirtme gereği duydum bilmiyorum.
  • colg fusion  (28.03.08 01:32:52)
clio ve getz i geç bi kere.
toledo müthiştir, leon da onun gibiyse o da müthiştir anasını satayım
bi de unutamadığım ilk aşkım nissan almera HB var. ama ona duygusal yaklaşıyo olabilirim tavsiye ediyo gibi olmayayım :)
  • mabl  (28.03.08 01:35:59)
ford focus benzinli yakıt tüketimi şöyle tasvir edilebilir, misal çölde 24 saat susuz kaldınız ve ilk bulduğunuz 1 litre suyu içme şansınız oldu, evet focus öyle lukur lukur götürüyor:) lpg taktırcam, ocağımı söndürdü lanet motor.

  • alchemistt  (28.03.08 01:52:50)
öehh clio'ya kötü denip fiat palio mu tavsiye ediyorsunuz? ehliyeti palio'yla aldım ben. rezil ötesiydi.

2. el renolar ucuz olmalarına rağmen özellikle 100binden sonra sorun çıkartırlar.
  • darknum  (28.03.08 10:33:41)
ikinci el yabancı montaj olsun.

  • pain  (28.03.08 11:39:11)
seat'ın vw'nin kardeşi olduğu için düşünme gibi bir olaya girme, leon'ların aşırı benzin tüketimi olduğunu okumuştum, çünkü kullandıkları motör yeni teknoloji ürünü değil. O fiyata şahsen ben olsam 2.el 2003 2004 golf falan bakarım. aynı benzini yakar, ama çok daha kalitelidir leon'a göre. vw rulaz

  • blackmore  (28.03.08 13:25:48)
getz'i geç demeden önce o otomobili iyice bir kullanıp da fikir belirtmek gerekir. kendi otomobilimde şimdiye kadar bir kez servise gittim, onda da balans ayarı ile far değişimi yaptırttm. o sebeple hemen es geçmenizi tavsiye etmem. bir kere zaten içinin küçük olduğunu söylemek en yanlışı olur, en büyük hatchbacklerdendir.

  • tom riddle  (28.03.08 13:45:10)
wv golf veya ford focus hatchback. o kadar bütçe olduktan sonra bu iki modelden şaşma derim. özellikle wv ailesinin direksiyonuna geçtiğin anda insana verdiği güveni tahmin bile edemezsin.

  • galler prensi  (28.03.08 14:03:38)