bir rus şarkısı

ya bu sanırım devlet ile ilgili bir şarkı. yani komünist rejimden kalma. ezgisi falan acaip gaz. çok da meşhur da ben adını bilmiyorum. hatta eminim ki rus-komunizm-şarkı falan desen insanın aklına kakalin ile bu gelir hemen. o şarkının ismini biliyor musunuz?

Şunlara bakın bi yol:

www.amazon.com

Nereden bulursunuz bilmem ama Amiga'daki Tetris oyununun müziklerinden de biridir muhtemelen :)
  • sourlemonade  (09.05.11 00:19:12 ~ 00:20:29)
sscb milli marşı

  • terp  (09.05.11 00:23:33)
oci ciornie?

  • tepedeki psychedelic adam  (09.05.11 00:24:03)
hayır bunlardan biri değildi. sanırım adı da rusça olmalı. aslında tam da komunizm şarkısı olup olmadığını bilmiyorum ama öyle bir şey kalmış aklımda.
ama hani propaganda şarkısı , devlet için yazılmış bir şarkı gibi bir şey büyük olasılıkla. çok pis kafama takıldı.

dediğim gibi akıllara bir ka ka kakalin mi herneyse o gelir bi de bu şarkı sovyet rusya deyince.

edit: bu arada sscb milli marşı epey güzelmiş. oci ciornie'yi sevmedim pek.
  • harrage  (09.05.11 00:26:07 ~ 00:28:56)
Verdiğim linkteki isimler kanmayın. Tepedeki'nin dediği oci ciornie orada dark eyes olarak geçiyor mesela. Bir bakın onlara.

  • sourlemonade  (09.05.11 00:29:15)
Şunlardan biri mi?
1. Katyusha
2. Polyusko
  • sourlemonade  (09.05.11 00:31:58)
  • gyroscope  (09.05.11 00:34:36)
katyusha değil ama ona epey benziyor.

  • harrage  (09.05.11 00:36:12)
@gyroscope , maalesef linkteki şarkı da değil.

  • harrage  (09.05.11 00:37:10)
  • moar  (09.05.11 00:44:14)
@moar , maalesef o da değil.

yav nasıl bir şarkıymış bu ya , rus asıllı alman bir arkadaşım söylemişti bu şarkıyı , ben de şarkıyı hatırlıyordum ama sadece kulak alışkanlığım var. adını da söylemişti. ama çıkmış aklımdan. ne saçma şarkıymış , garip.
  • harrage  (09.05.11 00:50:46)
www.youtube.com

belki? belki de budur;

www.youtube.com
  • moar  (09.05.11 00:59:56)
@moar , bunlar da değil:(

  • harrage  (09.05.11 01:13:23)
bence bunlardan biri ama sen hatırlayamadın. çünkü bütün olası şeyler söylendi. daha önce de böyle bi soru olmuştu sayıldı sayıldı sonunda bu çıktı. ama bu da değil herhalde senin aradığın.

www.youtube.com
  • tepedeki psychedelic adam  (09.05.11 01:16:44)
sevgili moskovalılar ; çok özür diliyorum. aradığım şarkı katyusha imiş. o gün ortamımızda olan arkadaşa sordum facebook'tan maille , cevap az önce geldi. o imiş. vaktinizi aldım.

burada dinlediğim katyusha yorumu çok hareketliydi. o yüzden kafam karıştı sanırım.

velhasıl kelam, katyusha imiş , teşekkürler:)

arkasından hemen bir soru daha eklemek istiyorum;

bu katyusha bir türk şarkısına feci derecede benziyor. hatta belki o şarkı bu müziğin üzerine aranje edilmiştir. öyle bir şarkı biliyormusunuz , yoksa aklım bana oyun mu oynuyor?
  • harrage  (09.05.11 01:19:32)