şu kuleler size ne ifade ediyor?

soru değil aslında bu, anket.

araştırmanızı istemiyorum, an itibari ile ne düşünüyorsunuz veya biliyorsunuz onu merak ediyorum.

ekli fotoğraftaki kulelerin ne fonksiyonu olduğunu düşünüyorsunuz? sizce doğaya zararlı bir işlem mi gerçekleşiyor içinde?

ek: cevap verdikten sonra araştırabilirsiniz bittabi :)

homer simpson

haliyle nükleer santral olabileceğini düşünüyorum ama hiç nükleer santral bacası görmedim.
  • jangara  (08.05.11 02:28:39)
su buharını tahliye etmek için bacalar, çevrim santrali falan olabilir

  • freebird5406_2  (08.05.11 02:30:38)
buhar bacası onlar. aslında zararsız olduğunu biliyorum ama yine de çok çok zararlı gibi hissetiriyor

  • michael_knight  (08.05.11 02:35:19)
nükleer santral. bacaların da su buharı çıkardığını biliyorum.

edit: cevap verdikten sonra araştırmamı da yaptım her zamanki gibi. bu tür soğutma yapıları başka tür santral ve rafinerilerde de görülüyormuş. soğutma işlemi için genelde su kullanılıyor ama sudan başka sıvı da kullanabiliyorlarmış ve bacadan havaya yayılan gaz, su buharından başka birşey olabilirmiş. onun dışında başka tür soğutma sistemleri de varmış. genelde çıkan gaz zararsız ama lejyoner hastalığına sebep olabiliyormuş. ama şimdiki yapılarda biyosit kullanarak bunun önüne geçebiliyorlarmış. oldu görüşürüz.
  • ermanen  (08.05.11 02:42:13 ~ 03:02:21)
sim city

  • dwyn  (08.05.11 02:46:23)
para

  • serafettinn  (08.05.11 02:56:16)
düşünmeden the simpsons, homer simpson ve mister burns :P
eğer süpriz bi soru ise ve doğaya zararlı olmayan bi şey yapan bi yerse bile otoparktaki araçlar buranın çalışanlarına aitse gene doğanın mnına koymuş oluyorlar :P

  • madyb  (08.05.11 02:59:02)
aynen simpsons ve nükleer reaktör geldi direk aklıma. zararlı diye düşünmedim ama.

  • insan opusen hayvandir  (08.05.11 03:08:11)
"an itibariyle ne düşünüyorsunuz" demişsin ama ben küçüklüğümden beri korkarım bu tip kulelerden. çevreye etkisi şusu busu bir yana, oldum olası içine düşmekten korkmuşumdur bunların. alıp helikopterle içine atıvereceklermiş gibi gelirdi küçükken.
şu daha korkunç gerçi, of. www.issizada.org

soruna cevap olmanın yanından geçmedi ama...
  • daysleeper  (08.05.11 03:12:20)
doğaya değil de sadece insana yararlı gibi. şekli güzel

  • hikaye mesture  (08.05.11 03:25:57)
kucukken afyon'dan istanbul'a gelirken gordugum sabun fabrikasini animsatti bana ama bilemedim bu nedir.

  • anorexic penis  (08.05.11 04:33:01)
sanırım doğaya zararlı bir çalışmada görsel olarak kullanmayı düşünüyorsunuz ve bakanlarda "ıyyy ne biçim pislik çıkarıyor" etkisi yaratıp yaratmadığını anlamaya çalışıyosunuz.

eğer amacınızı doğru anlamışsam, ı-ıh bende yaratmadı. kara/gri duman çıkaran baca fotoğrafları daha etkili olur.
  • kibritsuyu  (08.05.11 08:23:57)
karanlık ve kirlilik geldi tamamen. ama benim bir tavsiyem var cevapları mesaj olarak isteyin. insanlar iğer cevaplardan etkilenebilirler.

  • teritori  (08.05.11 10:39:07)
ilk izlenimde insanlar zararlı gazlar olduğunu sanıyor evet ama sadece su buharı.

  • prodeq  (08.05.11 11:23:15)
valla bizim burda da böyle yapılar var. ve nükleer santral değiller. petrolle alakalı bişiler diye biliyorum. muhakkak kirletiyordur yaneee

  • yarmasimo  (08.05.11 12:07:07)
Bende huşu uyandı hele tam onların dibinde olunca. Ve ne yaptıkları belli, baca o kuleler. Çıkan dumanının hacmine bakarsak daha aşağısı kurtarmazmış belli.

  • jesterdvine  (08.05.11 12:10:01)
Nükleer santral geldi.

  • xenophobe  (08.05.11 12:15:16)
sadece su buharı diyenler var. su buharıysa bile o da masum değil ayrıca. sera etkisi diye bişey var.

  • daysleeper  (08.05.11 13:57:41)
sanayi devrimi

  • rakim efendi  (08.05.11 15:18:16)
Sanayilesme.

  • fenerliyim ama feneri delgado  (08.05.11 19:31:59)