İsveç'te yurt dışından alışveriş ve gümrük sorunları.

sevgili alışveriş çılgınları erasmus ile isveç'e gideceğim. Almam gereken birkaç elektronik zamazingo var. Acaba diyorum oraya gidince amazon olsun ebay olsun bu tarz sitelerden alsam ne gibi sorunlar olur veya olmaz mı?

gümrük kurallarını oku, maddi olarak bir limit vardır, ben hong kongdan finlandiyaya ürün yollattım, gümrükte takıldı 85 euro vergi ödedim.

  • bonjurkes  (07.05.11 12:40:26)
avrupa birligi icerisinde ab icerisindeki bir online marketten gumruksuzce alisveris yapabilirsin.
amazon almanya ve amazon ingiltereden ben bayaa yaptim.ama amazon amerikadan yapicaksan ayni tr de oldugu gibi gumruk ve kdv odersin.
belki cok dusuk bi istisna isvec te farkli olabilir ama hic sanmiyorum.
  • serabetan  (07.05.11 12:46:18)
sorun olmaz muhtemelen zaten ebay isvec'te lokal bi adami almisti diye hatirliyorum. oraya gidince daha rahat ogrenirsin zaten, haliyle maddi olarak bir limit vardi is ticariye donmesin diye ama bizdeki gibi oyle abuk sabuk ufak rakamlar degildir. AB icinden gonderilecekse hic sorun olmaz tahminim.

  • 2pac  (07.05.11 12:50:41)
  • 2pac  (07.05.11 12:52:04)
ab de vat denen bir olay olduğu için ab içi alışverişler sorun olmaz

  • bonjurkes  (07.05.11 12:59:55)